02.12.202023r Włóczykije wyruszyli na grudniowy rajd do centrum Gliwic. Zbiórka odbyła się o 9:30 przed naszą szkołą skąd pieszo wyruszyliśmy na przystanek przy ulicy Tarnogórskiej. Tam wsiedliśmy do autobusu linii M104 a wysiedliśmy niedaleko rynku.
 Panie wręczyły nam mapy z planem Gliwic na podstawie którego musieliśmy udać się na ulicę Bednarską, gdzie znajduje się szkółka plastyczna.
Plan wycieczki zakładał warsztaty witrażowe w tej szkółce, pobyt w kawiarni, jarmark bożonarodzeniowy na rynku Gliwickim i zwiedzanie Willi Caro.
W Willi Caro na parterze przewodniczka opowiedziała nam historię powstania tejże willi. Następnie przeszliśmy po pokojach udostępnionych do zwiedzania. Każdy z pokoi miał inny kolor ścian. W jednym z pokoi przeważały kolory ciemnego brązu i ciemny zielony, zaś w inny pokój przeważał kolor biało-złoty. Ponadto w pokojach tych znajdowało się wiele cennych rzeczy np. obrazy, mnóstwo zegarów, porcelana, ozdoby dla kobiet i rzeźby. Mogliśmy też zwiedzić wystawę bursztynu. Jest to wystawa czasowa, prezentującą piękne wyroby z bursztynu.
W szkółce plastycznej dostaliśmy różnokolorowe szkiełka w kształcie dzwoneczków. Naszym zadaniem było wygładzenie ich papierem ściernym i przyklejenie dookoła specjalnej taśmy. Potem musieliśmy dać pani wyszlifowane i obklejone taśmą szkiełka, żeby pani mogła je do siebie przylutować, tworząc z nich ozdobę świąteczną. Na koniec mogliśmy je zapakować do tworeczków i przewiązać kokardą.
Po warsztatach udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy na gliwickim rynku. Tam mieliśmy czas wolny na zakup ozdób czy na zjedzenie ciepłego posiłku.
Przez cały czas towarzyszyły nam wyjątkowo obfite opady śniegu. Na koniec wycieczki, czekając na spóźniony autobus, skorzystaliśmy z wolnego czasu urządzając sobie bitwę na śnieżki. Autobusem tej samej linii M104 wróciliśmy pod naszą szkołę skąd wszyscy wrócili szczęśliwi do swoich domów.
To co, widzimy się na następnej wycieczce?
Autor: Ala z 5c