NAUKA WŁASNEJ HISTORII I KULTURY

1. Przedmiot własna historia i kultura zostaje włączony do planu lekcji w momencie złożenia przez rodzica wniosku, by dziecko uczyło się języka mniejszości narodowej.
2. Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 18 sierpnia 2017 r. na realizację zajęć własnej historii i kultury przeznacza się 25 godzin w klasie piątej i 25 godzin w klasie szóstej.
3. Ocena z przedmiotu własna historia i kultura wliczana jest do średniej ocen uczniów, jednak nie ma wpływu na promocję i ukończenie szkoły.
4. Uczniowie realizujący zajęcia własnej historii i kultury otrzymują wpis z tych zajęć na swoim świadectwie szkolnym. Wpisu takiego dokonuje się zarówno na świadectwach promocyjnych jak i na świadectwach ukończenia szkoły.
5. Przedmiot własna historia i kultura wpisywany jest na świadectwie w części przeznaczonej na przedmioty dodatkowe.

WNIOSEK
O OBJĘCIE UCZNIA NAUKĄ JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ:

Wniosek - niemiecki

OŚWIADCZENIE O REZYGNACJI
Z OBJĘCIA UCZNIA NAUKĄ JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ:

Rezygnacja - niemiecki