11.03.2024 w naszej szkole, został rozegrany ćwierćfinał Mistrzostw Śląska Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. Po bardzo wyrównanym i dramatycznym spotkaniu nasi chłopcy pokonali mistrzów powiatu gliwickiego MSP1 z Knurowa. Początek meczu nie napawał optymizmem. Pierwszą kwartę wygrali goście z Knurowa, a na tablicy widniał wynik 2:13. Na szczęście w drugiej części meczu sytuacja się odwróciła i po zwycięstwie 12:0 na przerwę schodziliśmy prowadząc 14:13. W drugiej połowie obydwie drużyny grały kosz za kosz. W końcówce większym opanowaniem wykazali się zawodnicy SP39 i pokonali MSP1 35:33. Punkty dla naszej drużyny rzucili: S. Walczuk 16ptk, A. Guś 13ptk, Sz. Choiński 4ptk i S. Malik 2ptk.