Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. 18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne autor książki „Kubuś Puchatek”. Rocznica urodzin autora opowieści o misiu o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z dziećmi z klas  Ic, IIIb i IIIc, podczas którego poznały one historię powstania książki, jej różne wydania i postać autora. Następnie z zaciekawieniem oglądały fragmenty bajek z bohaterem dnia i rozwiązywały quiz dotyczący bohaterów książki.  W czasie przerw uczniowie również prezentowali przyniesione przez siebie książki, kolorowanki, gadżety związane z bohaterami Stumilowego Lasu, a także rozwiązywali  tematyczne zagadki. Mamy nadzieję, że urodziny Misia o małym rozumku wszyscy będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy i z niecierpliwością oczekiwać kolejnych w przyszłym roku.

Link do galerii: