Chyba wszyscy uważamy, że nasza szkoła jest najlepsza w Gliwicach. Teraz mamy na to dowód!
W piątek 23 marca w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyła się uroczysta gala kończącą tegoroczne Dni Gliwickich Młodych Naukowców. W jej trakcie nasi uczniowie aż trzykrotnie wstawali aby odebrać nagrody.
Drużyna w składzie Bartosz Pudlik, Szymon Tavares i Mateusz Rduch, wszyscy z klasy 8a, zajęła I miejsce w konkursie fizyko-chemicznym.
W konkursie programowania w języku Scratch I miejsce zajął uczeń klasy 6c Jakub Żółkiewicz.
Natomiast w drużynowym konkursie matematycznym Barbara Płuciennik-Psota, Bartosz Pudlik i Mateusz Rduch z klasy 8a zdobyli II miejsce.
Po zsumowaniu wyników z wszystkich konkursów, dało nam to I miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół! Zarówno uczniowie jak i Szkoła otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy.
W roku szkolnym 2023/2024 organizowana była jubileuszowa, dziesiąta edycja projektu „Dni Gliwickich Młodych Naukowców” adresowanego do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z rejonu miasta Gliwice oraz powiatu gliwickiego. Projekt ten obejmuje działania w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Mają one na celu m.in. rozwijanie zainteresowań nauką, motywowanie do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i współpracę szkół z Politechniką Śląską.