W dniach 19-23 lutego uczniowie klas szóstych wzięli udział w programie edukacyjno-szkoleniowym EuroWeek w Lądku Zdroju. Warsztaty miały na celu rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim, poszerzenie wiedzy na temat innych krajów oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupach.

W drodze na warsztaty zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzko, po której wyruszyliśmy na spotkanie z naszymi wolontariuszami z Indii, Meksyku oraz Gruzji. Spędziliśmy z nimi cztery niezapomniane dni, komunikując się jedynie w języku angielskim. Na miejscu mieliśmy również okazję poznać grupę uczniów z Głogowa, z którymi poprzez wspólną integrację, pokonywaliśmy codzienne wyzwania oraz poszerzaliśmy horyzonty językowe.

Każdy dzień warsztatów językowych rozpoczynał się zaraz po śniadaniu, zajęciami ,,Energizer”. Ich celem była aktywność fizyczna oraz pobudzenie uczniów do działania. Uczestniczyliśmy w zajęciach językowych do późnych godzin wieczornych polegających na intensywnej pracy w grupie, rozwijaniu naszej kreatywności, występach publicznych oraz wykonywaniu prezentacji.

Ta niesamowita, kilkudniowa przygoda wymagająca wiele zaangażowania i pracy, zakończyła się uroczystym i pełnym wzruszeń wręczeniem certyfikatów i podziękowań oraz pamiątkowymi zdjęciami.

W drodze powrotnej wybraliśmy się do Muzeum Filumenistycznego oraz do Kopalni Złota.

Z pewnością EuroWeek pozostanie dla nas niezapomnianym wydarzeniem i pięknym wspomnieniem.

Link do galerii: