Relacja z akcji "Dobry Pomysł": adaptacja pomieszczeń szkolnych na dwie świetlice:
integracyjną i opiekuńczo-wychowawczą.

Akcja odbyła się 23.04.2010r. w Szkole Podstawowej nr 39 w Gliwicach.

Liczna grupa pracowników DSIZ od samego rana zgromadziła się w Szkole Podstawowej w Gliwicach. Ponieważ prace były wykonywane w dwóch pomieszczeniach szkoły, lider projektu Katarzyna Koprowska podzieliła prace na dwie grupy i przydzieliła zadania.

I grupa w składzie: Zuzia, Kasia, Magda +1, Agnieszka, Aneta remontowały pomieszczenie na świetlicę integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych znajdującą się na parterze szkoły. Musiały wymalować pomieszczenie, poskładać meble, zamontować półkę i wykładzinę oraz przykleić pasek ozdobny na ścianę.

Dziewczyny pokazały na co je stać !!! Robota szła na 102 %.

II grupa w składzie: Lucyna, Karolina, Sylwia, Grzegorz, Łukasz i Sergiusz remontowała świetlicę opiekuńczą - wychowawczą na I piętrze. Należało wymalować pomieszczenie, poskładać meble kuchenne oraz założyć zlew, zamontować wykładzinę i okleić szafki.

Co się tam działo, aż trudno opisać. Wszyscy zabrali się do roboty, aż huczało w całej szkole.
Pracy było wiele a czasu mało - ale to nie był dla nich problem, zadanie wykonali na 6 + .

Prace były bardzo intensywne i ciężkie, ale humory nam dopisywały.

Znalazł się też czas na krótki wypoczynek i posiłek. Atrakcji też nie brakowało. Obiadek w świetlicy szkolnej na malutkich krzesełkach przy malutkich stoliczkach no i kolejka do kuchni po posiłek w gronie uśmiechniętych dzieciaków.

Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Szkolne pomieszczenia z zniszczonymi meblami zamieniły w przytulne, kolorowe i piękne świetlice dla dzieci.

ŚWIETLICA INTEGRACYJNA "LWIĄTKA"

PRZED                                                                        PO

ŚWIETLICA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA "CHOCHLIKI"

W dniu 05.05.2010r. nastąpiło wielkie otwarcie świetlic. Radość była ogromna zarówno ze strony dzieci jak i opiekunów oraz dyrekcji szkoły.

Zaproszone dzieci otrzymały drobne upominki od ING Banku Śląskiego a na pamiątkę tej akcji wolontarystycznej wręczono pomarańczową koszulkę wolontarystyczną z podpisami wszystkich osób, które przyczyniły się do tego sukcesu.

Chciałabym PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM WOLONATRUSZOM ING BANKU ŚLĄSKIEGO:
Anetce Rastawickiej, Zuzi Grochli, Agnieszcze Dobies, Kasi Licharze, Madzi Ryś, Lucynce Sobanek, Sylwi Dygas, Karolince Pilarczyk, Sergiuszowi Fudali, Grzegorzowi Zieleźnikowi i Łukaszowi Pietryce

oraz tym, bez których nie mogłaby się odbyć ta akcja, czyli:

dyrekcji i pracownikom szkoły: Dyrektor - Jolancie Gębczyk-Szłuińskiej, księgowej – Dorocie Kornas, nauczycielce – Małgorzacie Puk, pedagog – Aleksandrze Zaleśnej, woźnemu – Radosławowi Maj
szefom i innym pracownikom ING: Krzysztofowi Marczakowi, Arkowi Kuczerze, Joli Wiśniewskiej, Grzesiowi Wolnemu, Marcie Kuli, Agnieszcze Rdzawskiej-Szczerek, Dominice Asman, Asi Warmuz, Basi Śpiewak-Wielogurskiej

rodzicom: Joasi Grabowskiej i Uli Wąsińskiej

no i najważniejszym osobom, rodzinie: mężowi Wojtkowi i córce Paulince

za ciężką pracę i pomysły, za pomoc i zrozumienie, za serce i wsparcie oraz za to,
że zawsze mogę na Was liczyć.

DZIĘKUJĘ !!!