Strona Główna
  Dokumenty zespołu
  Pracownicy zespołu
  Kontakt
 

Wynajem sal

 

 

  Pedagog
  Psycholog
  Opieka zdrowotna
i stomatologiczna
   

 


  Wydarzenia
  Historia


  biuletyn informacji publicznej
   
  Przydatne linki

FB ZSP 4

 

 

FB Przedszkole 28

 

 

Aktualności

PROJEKT EUROWEEK

16-20 listopada 2015r.

EUROWEEK - Szkoła Liderów

W dniach 16-20 listopada uczniowie klas szóstych brali udział w projekcie Euroweek-Szkoła Liderów. To już czwarty raz, gdzy uczniowie ostatnich klas pod opieką pani Magdaleny Ślusarczyk i Mirelli Domaradzkiej uczestniczą w tego typu przedsięwzięciu. Bo naprawdę WARTO.
Aby się o tym przekonać, obejrzyjcie zdjęcia i przeczytajcie realcję uczniów, którzy Euroweekeiem sa po prostu….zachwyceni !

Drogi Kolego

W pierwszych słowach listu witam Cię serdecznie. Chciałbym się podzielić z Tobą moją ostatnią przygodą. Mianowicie byłem na Euroweeku. Już sam przejazd był super, bo siedziałem z Piotrkiem, z którym mam zawsze o czymś do pogadania. Jakbyś nie wiedział, co to jest Euroweek, to Ci już wyjaśniam. To tydzień z językiem angielskim i poznawaniem kultur innych krajów, prowadzony przez wolontariuszy.
Dostaliśmy ładne pokoje z telewizorami i internetem. Zajęcia były ciekawe. Najbardziej podobało mi się tworzenie nowego państwa. Polegało to na tym, że trzeba było wymyślić nazwę, mapę, flagę, stroje, taniec i wiele innych symboli. Moja drużyna wpadła na pomysł, żeby nazwać nasze państwo No name land. Naszym tańcem narodowym była Makarena, a stroje dziewcząt były podobne do indiańskich. Chłopcy nosili na plecach arafatkę i ubierali się w jeansy i t-shirty. Drugą atrakcją była wycieczka do Muzeum Zapałek. W muzeum zapałek zapoznaliśmy się z ich historią i była okazja do kupienia niezwykłych patyczków z siarką. Ja wybrałem kowbojskie i wodoodporne, jak mnie odwiedzisz, to Ci je pokaże. Bardzo polecam Euroweek, bo można się wiele nauczyć, spotkać osoby z innych krajów i poznać ich tradycje. Jeżeli nie umiesz się zdecydować to pojedź, naprawdę warto.

 

Jan Rakwic VI B

PS: Zapałki kowbojskie są chyba prawdziwe, bo odpalają się od każdej szorstkiej powierzchni.

 

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!


Mam zaszczyt przybliżyć Wam termin ,,EuroWeek’’.

Co to jest?
Krótko mówiąc :
 ,,EuroWeek’’- to super zabawa, pozytywne emocje ,rodzinna atmosfera i świetni ludzie.
 Osobiście na obozie byłam już drugi raz i zawsze jest ciekawie oraz  zaskakująco. Tym razem obóz był zorganizowany w malowniczej górskiej miejscowości Międzygórze na Ziemi Kłodzkiej w dniach  16-20.11.15r. Co roku nasza szkoła organizuje dla uczniów klas szóstych taki wyjazd i pozwala nam sprawdzić swoje umiejętności. Podczas wyjazdu mówimy i bawimy się w języku angielskim.
 W jednym miejscu spotykają się wolontariusze z różnych stron Świata oraz dzieci i młodzież z Polski. Wolontariusze przedstawiają  prezentacje na temat krajów, z których pochodzą oraz opowiadają nam o swoich zwyczajach i kulturze.  Poprzez wspólną zabawę możemy na chwilę przenieść się do Meksyku, Kenii, Danii, Filipin, czy Peru. W formie zabawy z dużą dawką humoru bierzemy udział w warsztatach, konferencjach, debacie oksfordzkiej, negocjacjach czy zadaniach w grupach, które motywują nas do kreatywnego działania.
W ciągu tygodnia z ludźmi całkowicie obcymi można stworzyć grupę dobrych kolegów , a wręcz przyjaciół. Fantastyczni ludzie ,pozytywne emocje i rodzinna atmosfera pozwala przełamać wszystkie bariery. Tak różne poglądy ,kultura ,pochodzenie to niezwykła okazja ,aby stać się bardziej otwartym na Świat. Uczymy się  tolerancji i szacunku wobec innych bez względu na ich kulturę ,pochodzenie czy religie.  Komunikujemy się w języku angielskim ,więc na żadnych zajęciach nie poznamy tego co daje nam obóz. Podczas tego obozu szczególną sympatię zdobył wolontariusz o pseudonimie ,,MASAKRA’’ pochodzący z Azerbejdżanu. Dlaczego taki pseudonim ? Otóż dlatego , że na wszystko odpowiadał ,,masakra’’. Bardzo się zżyliśmy ze  wszystkimi wolontariuszami i trudno było się rozstać. Obóz był wspaniały i zajęcia interesujące . Zachęcam Was drogie koleżanki i koledzy do brania udziału w obozie EuroWeek,  bo naprawdę warto i gwarantuje nie będziecie żałować.
Bardzo dziękuję dyrekcji oraz nauczycielom naszej szkoły za  umożliwienie nam wzięcia udziału w tak wspaniałym projekcie.

                                                                                    
                                                                                Kinga Kowalik

Fotoreportaż z projektu w październiku - Zobacz fotoreportaż

20-24 października 2014r.

EUROWEEK - Szkoła Liderów

Fotoreportaż z projektu w październiku - Zobacz fotoreportaż

SPRAWOZDANIE JEDNEGO Z UCZESTNIKÓW:

Byłem w październiku tego roku na „Euroweeku” w miejscowości Długopole Dolne. Z mojej klasy pojechało kilka osób. Mieszkaliśmy w ośrodku o nazwie „Silesia”. „Euroweek” to obóz języka angielskiego, na który przyjeżdżają wolontariusze z różnych krajów np. z: Turcji, Meksyku, Indonezji, czy z Danii. W ciągu pięciu dni poznawaliśmy ich kraje, język, kulturę oraz obyczaje i tańce. Pracowaliśmy z wolontariuszami w małych grupach i bawiliśmy się świetnie. Drugiego dnia pojechaliśmy na wycieczkę w góry, na której mogliśmy się zaprzyjaźnić i porozmawiać z naszymi starszymi koleżankami i kolegami z innych krajów. Prawie codziennie mieliśmy dyskoteki, a wolontariusze uczyli nas tańców ludowych ze swoich krajów. Spośród wolontariuszy najbardziej zapamiętałem Alessandro z Włoch, który wyróżniał się poczuciem humoru i znajomością języka polskiego. Był zawsze uśmiechnięty i wesoły. Polubiłem również Adelię z Indonezji za to, że była zawsze pomocna i bardzo sympatyczna. Podobało mi się również to, ze była mojego wzrostu! Do dnia dzisiejszego utrzymuję z prawie wszystkimi wolontariuszami kontakt poprzez portale społecznościowe. Bardzo mi się podobało na „Euroweeku” i chciałbym tam jeszcze kiedyś wrócić.
Szymon Hliniak VIB

luty 2013r.

EUROWEEK - Szkoła Liderów

Fotoreportaż z projektu w lutym 2013- Zobacz fotoreportaż

maj 2013r.

EUROWEEK - Szkoła Liderów

W dniach 20-24 maja uczniowie klas szóstych naszej szkoły wyjechali do Długopola Zdrój ( Kotlina Kłodzka) na Międzynarowdowy Obóz "Euroweek- Szkoła Liderów".
Raptem 5 dni ,a mnóstwo atrakcji i przemiłe miedzynarodowe towarzystwo : poznalismy przyjaciól z Serbii, Łotwy, Litwy, Indonezji, Turcji. Rumunii. Włoch. Kolumbii, Portugalii.
 
Ponieważ w tej mozaice jezykowej tylko angielski jezyk był wspólnym -więc chcąc ,nie chcąc musielismy sie nim posługiwać :)
Podczas rozmów, pogawędek, wycieczek. prezentacji, dyskotek, konkursów, zadań ,debat.....
 
A także przy ....bardzo rzewnym pozegnaniu......

ZOBACZ: https://picasaweb.google.com/113331074175008597938/EuroweekMay2013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM2L_sXElbTB0QE&feat=directlink 

czerwiec 2013r.

EUROWEEK - Szkoła Liderów

Warto uczyć się jezyków ...

Już po raz trzeci przekonali sie o tym najlepsi 'angliści' w naszej szkole, którzy w dniach 9-13 czerwca uczestniczyli w projekcie "Euroweek-Szkoła Liderów".
Gry i zabawy po angielsku- łatwizna...
Wysłuchanie prezentacji po angielsku o przeróżnych krajach- pestka...
Rozmowy i przyjaźnie z mieszkańcami  Serbii, Rumunii, Turcji, Francji, Łotwy, Indonezji, Włoch, Hiszpanii..... -wyzwanie ???

Zobaczcie zdjecia i filmy i .... do nauki angielskiego- za rok -kolejna wyprawa na spotkanie z międzynarodową przygodą:)

Fotoreportaż

 

 

  
 
 
 
 
 
Kalendarz  
 
 
Ogłoszenia  
Aktualności  
Klasa pierwsza  
Klasa dwujęzyczna  
Klasa ósma  
Język m. n. niemiecki  
Integracja  
Zastępstwa  
Dzienniczek ucznia  
Kalendarz  
Planowane wydarzenia  
Zajęcia pozalekcyjne  
Podręczniki  
Stołówka  
Projekty  
Konkursy  
Nauczyciele  
Plan lekcji  

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie Wszystko Dla Dzieci
 

 

Jesteś
1317932

gościem
od 26.05.2009