PROJEKT EDUKACYJNY - "MIESIĄC Z BAJKAMI EUROPEJSKIMI"

Zakonczenie projektu „Miesiąc z bajkami. Bajki europejskie”

Zobacz bajkę

Wiosna zaczęła nam się w naszej szkole wyjątkowo atrakcyjnie. Korytarze zaroiły się od bajecznie kolorowych postaci. A skąd taki najazd niezwykłych postaci w zwykłe, wiosenne popołudnie? No tak. Kończymy nasz coroczny szkolny projekt „Miesiąc z bajkami”. Klasy od II do IV pokazują przygotowane przedstawienia. Cała aula udekorowana jest plakatami i rysunkami wykonanymi przez naszych uczniów. A na scenie? Oj, cóż się nie dzieje. I dziewczynka Marudka marudzi co niemiara, a placuszek dzielnie ucieka, ścigany przez całą ekipę ludzi i zwierząt, głupiec dzięki mądrej żonie zyskuje rozum…itd. Kto widział nasze przepiękne przedstawienia ten się zachwycił. Zaangażowaniem dzieci, pracą pań, pomysłowością rodziców. Taka była to współpraca.

Wszystkim za współpracę serdecznie dziękuję i zapraszam na przyszły rok! Koordynatorka projektu Ewa Fugowska

Biorą w nim udział klasy od II do IV. Jak co roku każda z klas otrzymuje jedną bajkę, w tym roku są to bajki pochodzące z różnych krajów europejskich. Projekt ma na celu rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i poznanie literatury światowej.

Plan miesiąca jest następujący:
Od 6.01 do 21.01 czytanie przydzielonej bajki
Od 21 do 3. 01 wykonanie plakatów i ilustracji
Drugi tydzień marca:
przedstawienie
Uwaga: przedstawienie ma być nie dłuższe niż 5 min.
Przydział bajek
IIa Dzikie gęsi-  bajka rosyjska
IIb O tym jak głupiec chciał sobie kupić kwartę rozumu- bajka angielska
III a Jak zając z lisem ciżmy kupowali - bajka rumuńska
IIIb O dziewczynce Marudce - bajka włoska
IV a Placuszek - bajka norweska
IV b O rybaku Marcinie i złotej kaczce- bajka polska

Projekt zakończy się wystawą prac uczniów i pokazem przedstawień przygotowanych przez poszczególne klasy. na przedstawienia zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców. Gwarantujemy świetną zabawę i przeżycia artystyczne.