Nasza szkoła bierze udział Rządowym programie Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Aktywna tablica”. Celem projektu jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach programu, zakupionych zostało 5 projektorów multimedialnych oraz 5 głośników typu soundbar. W nowy sprzęt wyposażone zostały trzy sale edukacji wczesnoszkolnej, aula szkolna oraz pracownia fizyko – chemiczna.

Dzięki temu zakupowi możemy uatrakcyjnić prowadzone przez nas lekcje poprzez projekcje filmowe, wyświetlane animacje, prezentacje przygotowane przez nauczycieli i uczniów, korzystanie z e-booków, quizów oraz ciekawych stron internetowych. Dla uczniów jest to ciekawsza forma prowadzenia zajęć, a zarazem sposób pokazania jak korzystać z różnych źródeł wiedzy.

Na zajęciach