Wynajem sal

JĘZYK MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ – NIEMIECKI

1. Wprowadzenie nauczania języka mniejszości narodowej - niemieckiego odbywa się na podstawie pisemnego wniosku rodziców, który można pobrać na stronie internetowej szkoły.
2. Wniosek składa się dyrektorowi szkoły przy zgłoszeniu ucznia do szkoły albo w toku nauki w szkole w terminie do dnia 20 września roku szkolnego, którego dotyczy wniosek.
3. Nie wymaga się od rodziców deklaracji o przynależności do mniejszości.
4. Raz złożony wniosek jest ważny do końca pobytu dziecka w szkole.
5. W momencie złożenia wniosku język mniejszości narodowej jest przedmiotem obowiązkowym z pełnymi konsekwencjami zasad oceniania, klasyfikowania i promowania (uzyskana ocena wlicza się do średniej ocen, ocena końcoworoczna ma wpływ na promocję do następnej klasy).
6. Język mniejszości narodowej jest nauczany w wymiarze 3 godzin tygodniowo.
7. Uczniowie realizujący zajęcia języka mniejszości narodowej otrzymują wpis z tych zajęć na swoim świadectwie szkolnym. Wpisu takiego dokonuje się zarówno na świadectwach promocyjnych jak i na świadectwach ukończenia szkoły.
8. Język mniejszości narodowej wpisywany jest na świadectwie w części przeznaczonej na przedmioty obowiązkowe.
9. Przerwanie nauki poprzez wycofanie wniosku przez rodzica przed ukończeniem danego etapu edukacyjnego skutkuje brakiem wpisu na świadectwie ukończenia szkoły.
10. Oświadczenia o rezygnacji z nauki języka mniejszości narodowej składa się dyrektorowi nie później niż do dnia 29 września roku szkolnego, którego dotyczy rezygnacja.
Złożenie oświadczenia jest równoznaczne z zaprzestaniem udziału ucznia w nauce języka mniejszości narodowej. Brak deklaracji o rezygnacji z nauki języka mniejszości narodowej jest równoznaczne z kontynuowaniem przez ucznia nauki tego języka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

WNIOSEK O NAUCZANIE JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ – NIEMIECKIEGO

POBIERZ

REZYGNACJA Z NAUCZANIA JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ - NIEMIECKIEGO

POBIERZ

NAUKA WŁASNEJ HISTORII I KULTURY

1. Przedmiot własna historia i kultura zostaje włączony do planu lekcji w momencie złożenia przez rodzica wniosku, by dziecko uczyło się języka mniejszości narodowej.
2. Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 18 sierpnia 2017 r. na realizację zajęć własnej historii i kultury przeznacza się 25 godzin w klasie piątej i 25 godzin w klasie szóstej.
3. Ocena z przedmiotu własna historia i kultura wliczana jest do średniej ocen uczniów, jednak nie ma wpływu na promocję i ukończenie szkoły.
4. Uczniowie realizujący zajęcia własnej historii i kultury otrzymują wpis z tych zajęć na swoim świadectwie szkolnym. Wpisu takiego dokonuje się zarówno na świadectwach promocyjnych jak i na świadectwach ukończenia szkoły.
5. Przedmiot własna historia i kultura wpisywany jest na świadectwie w części przeznaczonej na przedmioty dodatkowe.

Klasa pierwsza
Klasa dwujęzyczna