SKKT PTTK

HISTORIA SKKT

23 października 2018r.

Sejmik Młodzieżowy

Tegoroczny Sejmik Młodzieżowy odbył się w dniach 19-20 X. Wspólnie ze społecznością gliwickich SKKT wybraliśmy się na Jurę. Czas spędzony w Olsztynie/k. Częstochowy oraz okolicy był bogaty w ciekawe doświadczenia, zdobywanie nowych umiejętności, a także zwiedzanie interesujących miejsc. Poznając skały i minerały w Górach Towarnych, mogliśmy przekonać się na własnej skórze, jak ciężka jest praca w kamieniołomie. Nagrodą były zdobyte siłą własnych rąk drobinki srebra czy kalcytu. Manualne zdolności ćwiczyliśmy podczas warsztatów tkackich, gdzie na krosnach tworzyliśmy bransoletki, breloczki i zakładki do książek. Podziwialiśmy piękno jesiennej odsłony rezerwatu przyrody Sokole Góry,gdzie, poza zdobywaniem szczytów, odwiedziliśmy jedną z jurajskich jaskiń. A największą atrakcją były nocne odwiedziny olsztyńskiego zamku spowitego mgłą.
Tradycją sejmików są konkursy krajoznawcze. Najlepszym "Włóczykijem" okazał się Dawid Kujawski, uczeń kl. 8c. Do Gliwic wróciliśmy więc nie tylko z najlepszymi wspomnieniami, ale również nagrodami.

Angelika Kawa

XXVI Zlot Młodzieży "Toszek 2018"

W sobotę, 15.09. nasze "Włóczykije" tradycyjnie wzięły udział w zlocie młodzieży. Zamek w Toszku przywitał nas pochmurną pogodą, ale atmosfera rozgrywek sportowych rozgrzała nas mocno. Tym bardziej, że Jakub Szczepaniak z klasy 7b zdobył II miejsce w zawodach kolarskich, z czego jesteśmy bardzo dumni. Zwiedzanie zamku, zabawy na świeżym powietrzu, ognisko i występy artystyczne to obiecujący początek sezonu i przedsmak tego, co czeka nas już w październiku na  Sejmiku Młodzieżowym :-)

Angelika Kawa