Strona Główna
  Dokumenty zespołu
  Pracownicy zespołu
  Kontakt
 

Wynajem sal

 

 

  Pedagog
  Psycholog
  Opieka zdrowotna
i stomatologiczna
   

 


  Wydarzenia
  Historia


  biuletyn informacji publicznej
   
  Przydatne linki

FB ZSP 4

 

 

FB Przedszkole 28

 

 

Zajęcia pozalekcyjne

SKKT PTTK
”WŁÓCZYKIJE”

ROK ZAŁOŻENIA 1994/ 95

 

HISTORIA SKKT

 

23 października 2018r.

Sejmik Młodzieżowy

Tegoroczny Sejmik Młodzieżowy odbył się w dniach 19-20 X. Wspólnie ze społecznością gliwickich SKKT wybraliśmy się na Jurę. Czas spędzony w Olsztynie/k. Częstochowy oraz okolicy był bogaty w ciekawe doświadczenia, zdobywanie nowych umiejętności, a także zwiedzanie interesujących miejsc. Poznając skały i minerały w Górach Towarnych, mogliśmy przekonać się na własnej skórze, jak ciężka jest praca w kamieniołomie. Nagrodą były zdobyte siłą własnych rąk drobinki srebra czy kalcytu. Manualne zdolności ćwiczyliśmy podczas warsztatów tkackich, gdzie na krosnach tworzyliśmy bransoletki, breloczki i zakładki do książek. Podziwialiśmy piękno jesiennej odsłony rezerwatu przyrody Sokole Góry,gdzie, poza zdobywaniem szczytów, odwiedziliśmy jedną z jurajskich jaskiń. A największą atrakcją były nocne odwiedziny olsztyńskiego zamku spowitego mgłą.
Tradycją sejmików są konkursy krajoznawcze. Najlepszym "Włóczykijem" okazał się Dawid Kujawski, uczeń kl. 8c. Do Gliwic wróciliśmy więc nie tylko z najlepszymi wspomnieniami, ale również nagrodami.

Angelika Kawa

15 września

XXVI Zlot Młodzieży "Toszek 2018"

W sobotę, 15.09. nasze "Włóczykije" tradycyjnie wzięły udział w zlocie młodzieży. Zamek w Toszku przywitał nas pochmurną pogodą, ale atmosfera rozgrywek sportowych rozgrzała nas mocno. Tym bardziej, że Jakub Szczepaniak z klasy 7b zdobył II miejsce w zawodach kolarskich, z czego jesteśmy bardzo dumni. Zwiedzanie zamku, zabawy na świeżym powietrzu, ognisko i występy artystyczne to obiecujący początek sezonu i przedsmak tego, co czeka nas już w październiku na  Sejmiku Młodzieżowym :-)

Angelika Kawa

 

 

  
 
 
 
 
 
 
Kalendarz  
 
 
Ogłoszenia  
Aktualności  
Klasa pierwsza  
Klasa dwujęzyczna  
Klasa ósma  
Język m. n. niemiecki  
Integracja  
Zastępstwa  
Dzienniczek ucznia  
Kalendarz  
Planowane wydarzenia  
Zajęcia pozalekcyjne  
Podręczniki  
Stołówka  
Projekty  
Konkursy  
Nauczyciele  
Plan lekcji  

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie Wszystko Dla Dzieci
 

 

Jesteś
1384745

gościem
od 26.05.2009