PROJEKT "STAWIAM NA NAUKĘ"

Stawiam na naukę!

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Działanie  9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt  współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Okres realizacji projektu

1.07.2012 -  30.06.2013

Całkowita wartość projektu

1.958.989,80

Wartość dofinansowania

1.958.989,80

Realizator / Biuro Projektu
Gliwicki Ośrodek Metodyczny, ul. Okrzei 20, 44-100 Gliwice

Projekt jest realizowany na podstawie umowy nr: UDA-POKL 09.01.02-24-220/11-00 z dnia 04.07.2012 r. o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zawartej  pomiędzy Samorządem Województwa Śląskiego a miastem Gliwice.

Opis projektu:
Projektem zostanie objętych 938 uczennic i 882 uczniów  klas I-III  wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Gliwice.
Projekt jest ukierunkowany na indywidualną pracę z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i ma na celu wyrównywanie dysproporcji powstających w trakcie procesu kształcenia, a także przyczynia się do zwiększenia jakości oferty edukacyjnej gliwickich szkół podstawowych.

Cel projektu:
Celem głównym projektu jest wsparcie  indywidualnego rozwoju uczniów i uczennic klas I-III 28 szkół podstawowych poprzez organizację:

• zajęć specjalistycznych eliminujących lub łagodzących  określone dysfunkcje
  • zajęć rozwijających  uzdolnienia.

Cel główny zostanie osiągnięty przez realizację celów szczegółowych:

• zminimalizowanie trudności w uczeniu się poprzez uczestniczenie w zajęciach wyrównawczych;
  • zminimalizowanie wad postawy poprzez uczestniczenie z zajęciach gimnastyki korekcyjnej;
  • rozwój umiejętności uzdolnionych uczniów i uczennic poprzez uczestniczenie zajęciach dodatkowych;
  • poprawę w zakresie komunikacji społecznej i psychoedukacji poprzez uczestniczenie w zajęciach specjalistycznych.
  • Działania dla wszystkich szkół zaplanowane w ramach projektu obejmują:

• zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, a także zagrożonych ryzykiem dysleksji;
    • zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych;
    • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów i uczennic szczególnie uzdolnionych artystycznie
      ( muzyczne, plastyczne, teatralne, taneczne );
    • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów i uczennic szczególnie uzdolnionych ( nauki matematyczno-przyrodnicze i humanistyczne oraz język angielski );
    • zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej;
    • gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy;
    • zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy;
    • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów i uczennic szczególnie uzdolnionych - sportowe;
    • specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych.