We wrześniu 2016r.  przystąpiliśmy do projektu  eTwinning  pt. „Welcome to the world of giants”

Projekt opierał się na książce Roalda Dahla „BFG”czyli Bardzo Fajny Gigant ( albo „BFO” - Bardzo Fajny Olbrzym- bo takie tłumaczenie było wcześniej).

W innych krajach naszego projektu tytuły książki znacznie się różnią:

A oto jak przedstawiliśmy się uczestnikom projektu z innych krajów ( Czech, Słowacji, Turcji i  Francji)

Nasza prezentacja: Zobacz

Jak wygląda BFG? Na podstawie opisu wszyscy uczestnicy  stworzyli  portrety bohatera. A potem głosowaliśmy na najlepszy. Wygrał obrazek z Czech, ale dzieło Leny Kubisy zdobyło 3. miejsce!

Książkę czytaliśmy po kawałku, trochę po polsku, trochę po angielsku i rozwiązywaliśmy quizy na platformie Twinspace. Stworzyliśmy własne zagadki, wykreślanki  i quizy. I inne dzieci je rozwiązywały.

Ulubionym napojem BFG był tajemniczy napój Frobscottle . Chyba rozszyfrowaliśmy recepturę. W każdym razie kolor się zgadzał.

Nasza prezentacja: Zobacz

BFG stworzył swój własny język- okropnie „wykrętny” i zabawny . Nazywa się gobblefunk.  I teraz znamy kolejny język obcy!

W grudniu wszystkie kraje nagrały w swoim języku kolędę „Cicha noc”. Posłuchajcie jak ładnie zaśpiewaliśmy

Tak zaśpiewaliśmy: Zobacz

BFG słyszał rozmowy zwierząt i drzew a także dobre i złe sny.  A co się tobie śni?  Kiedy śpisz, złe potwory wyruszają na łowy do wszystkich krajów. Do jakich? Sprawdziliśmy na mapie. O tym wszystkim można było przeczytać na naszej projektowej tablicy.

Wszystkie kraje musiały  ułożyć swoją własną historię o złych potworach. Oto nasza historia:

Roald Dahl ma bardzo bogatą biografię!

Mateusz Męcik stworzył quiz o najważniejszych wydarzeniach z jego długiego życia - Zobacz

Okazuje się, że sporo książek Roalda Dahla znajduje się w naszej szkolnej bibliotece - oczywiście w polskim tłumaczeniu.

(a to oryginalne w języku angielskim…)

Fajnie byłoby mieć je wszystkie!

Graliśmy w grę BrainBox poświęconą książkom Roalda Dahla. I okazało się, że jesteśmy ogromnie spostrzegawczy!

A wiecie co to takiego? To audiobook, ale na kasetach.  Wasi rodzice będą wiedzieli co się z tym robi ;)

Na zakończenie projektu obejrzeliśmy film BFG w auli ( było zupełnie jak w prawdziwym kinie)

i zrobiliśmy sobie zdjęcia jako bohaterowie książki. Poznajecie kto to?

Było naprawdę Bardzo Fajnie, Gwarantujemy!
I nadszedł czas pożegnania

BFG finish sp39 gliwice:

bfg finish sp39 gliwice from SP39 on Vimeo.

Klasa 6a, 4c,

Magdalena Ślusarczyk,