Strona Główna
  Dokumenty zespołu
  Pracownicy zespołu
  Kontakt
 

Wynajem sal

 

 

  Pedagog
  Psycholog
  Opieka zdrowotna
i stomatologiczna
   

 


  Wydarzenia
  Historia


  biuletyn informacji publicznej
   
  Przydatne linki

FB ZSP 4

 

 

FB Przedszkole 28

 

 

Ogłoszenia

19 listopada 2021r.

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MOJE WYMARZONE DRZEWKO ŚWIĄTECZNE”

 

19 listopada 2021r.

Podziekowanie od gliwickiego hospicjum

 

17 listopada 2021r.

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego DAS SCHÖNSTE IN ÖSTERREICH

9 listopada 2021r.

Projekt PAMIĘĆ'81

13 grudnia mija 40 rocznica wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. W związku z tym nasza szkoła przystępuje do projektu PAMIĘĆ'81 , który ma na celu zapoznać młodsze pokolenia z tragedią tamtych czasów, a starszym - przypomnieć te ważne dla naszego kraju wydarzenia. 

O szczegółach projektu będę informowała na bieżąco - na razie ogłaszam 3 konkursy :

1. Plakat dowolną techniką i w dowolnym formacie upamiętniający wydarzenia z 13.12.81.

2. "Kartka z pamiętnika" - wspomnienia w tamtego okresu

3. WIERSZ upamiętniający stan wojenny 

TERMIN - koniec listopada

Prace proszę przynosić do M. Domaradzkiej

Ponadto na początku grudnia w auli naszej szkoły będzie wyświetlany film dokumentalny pt. „NIE ZABIERAJCIE MAMY". Dokument opowiada o działaczkach „Solidarności" aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13.12.1981-22.07.1983)

Uczniów chętnych do pomocy przy realizacji projektu - serdecznie zapraszam

Mirella Domaradzka

4 listopada 2021r.

Opieka świetlicowa

4 listopada 2021r.

Wystawa znaczków

2 listopada 2021r.

"Kampania przeciw przemocy"

Nasza Szkoła Bierze udział w "Kampanii przeciw przemocy"

29 października 2021r.

Konkurs Pho3nix KIDS

Uwaga, uwaga!

Nasza szkoła zakwalifikowała się do kolejnego konkursu organizowanego przez Fundację Pho3nix. Podobnie jak w poprzedniej edycji celem jest zachęcenie dzieci do dodatkowej, regularnej aktywności fizycznej. Tym razem będzie to interaktywne miesięczne wyzwanie sportowoedukacyjne na platformie Pho3nix KIDS.
Na czym to polega? Na tej platformie będą codziennie udostępniane uczniom filmiki do treningu siły, zręczności, koordynacji ruchowej itd. Zadaniem uczniów będzie zrealizowanie wspomnianego treningu. Codzienne ćwiczenia i quizy sportowe nagradzane są punktami. Najważniejsza jest regularna aktywność! Całość będzie trwała 3 tygodnie.

Każda szkoła zgłoszona do konkursu wygrywa! 10 najlepszych uczniów z każdej zgłoszonej placówki wygrywa opaskę sportową Huawei Band 4.

Liczymy na to, że i tym razem nasi uczniowie chętnie dołączą do wyzwania! :)

28 października 2021r.

Kółko teatralne

28 października 2021r.

Góra Grosza

 

29 października 2021r.

Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PG

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór wniosków w ramach Grantów PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym - link do strony https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr
 Celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi (dzieci i wnuki byłych pracowników PGR) w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.
Dofinansowanie organ prowadzący może otrzymać na:

  • ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu);
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
  • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Realizacja grantu - od podpisania umowy na powierzenie grantu do końca projektu (max. 10 miesięcy, czyli do około końca roku szkolnego 2021/2022).
 Rodzic/opiekun prawny/pełnoletni uczeń składają oświadczenia na podstawie wzoru określonego w Regulaminie konkursu (regulamin i wzór oświadczenia pod linkiem wskazanym na początku).

 Termin na złożenie oświadczeń, wraz z informacją o zapotrzebowaniu (czy sam komputer/laptop/tablet, czy łącznie z usługą dostępu do internetu) przez rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletnich uczniów do szkół, w których uczą się uczniowie, zostaje wyznaczony do dnia 29 października br.do godz.10.00.

29 października 2021r.

Dzień Śpiocha

 

25 października 2021r.

UWAGA!

W szkole pojawiły się pewne przypominajki. 
Warto się do nich stosować.

18 października 2021r.

UWAGA!

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i w trosce o wzajemne bezpieczeństwo ponownie przypominamy kluczowe elementy postępowania:

dezynfekcja – podajniki płynu dezynfekującego, z których należy jak najczęściej korzystać, znajdują się przy wejściach do szkoły i w klasach; pomieszczenia szkolne dezynfekowane są na bieżąco;

higiena – wskazane jest jak najczęstsze mycie rąk;

dystans – uczniowie i pracownicy maksymalnie ograniczają poruszanie się w tzw. przestrzeniach  wspólnych (korytarze), w trakcie przerw uczniowie przebywają w salach lekcyjnych;

maseczki – wskazane jest noszenie maseczek w tzw. przestrzeniach wspólnych;

wietrzenie -  sale lekcyjne, korytarze, inne pomieszczenia systematycznie są wietrzone;

szczepienia - rekomendowane jest szczepienie jako świadoma decyzja w zakresie ochrony przed zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19.


Ponadto w dalszym ciągu w szkole obowiązuje całkowity zakaz wstępu dla rodziców/opiekunów, osób przyprowadzających/odprowadzających dzieci – na terenie placówki mogą przebywać tylko i wyłącznie uczniowie , pracownicy szkoły oraz osoby, które uzyskały od Dyrekcji Szkoły zezwolenie na pobyt. Strefą wydzieloną (czyli ogólnie dostępną) jest jedynie przedsionek, do którego wchodzą rodzice dzieci odbieranych ze świetlicy.

Uczniowie wchodzą i wychodzą do/z szkoły zgodnie z obowiązującym grafikiem.

Do szkoły przychodzą zdrowi uczniowie i zdrowi pracownicy; uczeń, który źle się poczuje, odprowadzany jest do izolatorium, poinformowany o fakcie rodzic ma obowiązek odebrania go w ciągu 30 minut.

Każdy uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w plecaku lub własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Szczegółowe PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE PLACÓWKI znajdują się na stronie głównej szkoły:   http://zsp4gliwice.edu.pl/?strona=glowna

Organizacja wycieczek – procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19

Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu od osób trzecich i zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego.

W wycieczkach/wyjściach mogą uczestniczyć tylko i wyłącznie dzieci zdrowe. Jeśli dziecko zachoruje w trakcie wycieczki, obowiązkiem nauczyciela jest natychmiastowe poinformowanie o fakcie rodziców, którzy powinni je jak najszybciej odebrać. 
Wymagane czynności w trakcie wycieczki autokarowej:  dezynfekcja rąk, wskazany pomiar temperatury, wskazane maseczki,  wietrzenie pojazdu.
Wyposażenie „antycovidowe”: płyn do dezynfekcji, maseczki jednorazowe, rękawiczki jednorazowe, termometr.

25 października 2021r.

Akcja kalendarzowa 2022

25 października 2021r.

Samorząd Szkolny ogłasza piątek 29 października Dniem Śpiocha

W związku ze zmianą czasu letniego na zimowy, Samorząd Szkolny ogłasza piątek 29 października Dniem Śpiocha. Jak co roku, będziemy poszukiwać najbardziej zaspanej klasy ;). Chętni mogą ubrać piżamy albo szlafroki i koniecznie obuwie zmienne!  Miłej zabawy.

18 października 2021r.

Lekki tornister

12 października 2021r.

Konkurs "Jesienne drzewa"

7 października 2021r.

Zbiórka książek

Biblioteka szkolna ogłasza zbiórkę książek i komiksów!
Prosimy o przynoszenie książek do biblioteki lub zostawianie na portierni.

6 października 2021r.

Świetlica informuje

4 października 2021r.

Podziękowanie

4 października 2021r.

Rozwiązania zadań części korespondencyjnej OMJ

Przypominamy, że tylko do 11 października 2021 r. można przesyłać rozwiązania zadań części korespondencyjnej tegorocznej edycji Olimpiady. Zachęcamy do lektury tekstu pt. ,,Jak zredagować rozwiązanie zadania w OMJ?" autorstwa Tomasza Szymczyka, jednego z twórców OMJ i wieloletniego przewodniczącego Komitetu Okręgowego OMJ w Bielsku-Białej.

https://omj.edu.pl/uploads/attachments/redakcjarozw_OMJ.pdf

Przypominamy, że brak udziału w części testowej nie jest przeszkodą do wysłania rozwiązań zadań części korespondencyjnej i nie przekreśla szansy na kwalifikację do zawodów drugiego stopnia. Nie jest konieczne rozwiązanie wszystkich zadań części korespondencyjnej!

 

24 września 2021r.

Grypa czy przeziębienie?

20 września 2021r.

Zapraszamy rodziców po odbiór KART ŚWIETLICOWYCH

20 września 2021r.

Ogólnopolski projekt ekologiczno-charytatywny „Zbieramto w szkole”

20 września 2021r.

Akcja KREDKOBRANIE

10 września 2021r.

Podziękowania

10 września 2021r.

Koło "Sprawne palce"

Koło Sprawne palce wznawia działalność od 1 października. Będziemy szydełkować, robić na drutach i wiązać makrame. Zajęcia dla tych, którzy już coś umieją i dla tych, którzy jeszcze nie próbowali! Zapraszam w piątki na drugiej lekcji i w poniedziałki o 14.00. Zapisy w bibliotece szkolnej.

Ewa Fugowska 

7 września 2021r.

Zebranie Rady Rodziców

11 września 2021r.

Narodowy Dzień Sportu

Nadchodzi ulubiony dzień wszystkich kochających sport – @Narodowy Dzień Sportu!

     Już 11 września odbędzie się 9. edycja tego święta, w której my również bierzemy udział. W całej Polsce, na wsiach, w miasteczkach i dużych miastach, każdy chętny i każda chętna będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach.
     Szkolny Turniej Koszykówki to wydarzenie sportowe przeznaczone dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 39 w Gliwicach uczęszczających do klas 4-8. Mecze koszykówki będą rozgrywane w grupach z podziałem na kategorie wiekowe uczestników. Do turnieju można zgłaszać zespoły 5-cio osobowe, przyjmowane będą również zgłoszenia indywidualne. Turniej odbędzie się 11 września 2021 roku w godzinach 10:00-13:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 39 w Gliwicach przy ul. Obrońców Pokoju 4.

Wszystkie informacje i baza treningów na stronie www.narodowydziensportu.pl. Zapraszamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku - www.facebook.com/events/329904362183806


Świętujcie z Nami Narodowy Dzień Sportu! :)

3 września 2021r.

Wolontariat w świetlicy

W świetlicy ruszyły zajęcia wolontariatu. Koledzy ze starszych klas prowadzą z uczniami zajęcia, zabawy oraz pomagają w odrabianiu zadań domowych. Na zdjęciach zajęcia prowadzone przez Wiktorię z klasy 7c . Dziękujemy!

2 września 2021r.

 

2 września 2021r.

 

24 sierpnia 2021r.

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty

24 sierpnia 2021r.

XVII Olimpiada Matematyczna Juniorów

Wakacje dobiegają końca... Dostępny jest już terminarz XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów (zalecana literatura, terminarz) znajdują się na stronie internetowej https://omj.edu.pl/ Zachęcamy do udziału, zwłaszcza uczniów klas ósmych.
Wasi Matematycy

25 czerwca 2021r.

Szczepienia uczniów w wieku 12-18-lat

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki - Informacje dla szkół:

Szczepienia uczniów w wieku 12-18-lat

  
 
 
 
 
 
 
Kalendarz  
 
 
Ogłoszenia  
Aktualności  
Klasa pierwsza  
Klasa dwujęzyczna  
Klasa ósma  
Język m. n. niemiecki  
Integracja  
Zastępstwa  
Dzienniczek ucznia  
Organizacja roku szkol.  
Planowane wydarzenia  
Podręczniki  
Stołówka  
Projekty  
Konkursy  
Nauczyciele  
Plan lekcji  

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie Wszystko Dla Dzieci
 

 

Jesteś
1422429

gościem
od 26.05.2009