INTEGRACJA

Szkoła Podstawowa Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Gliwicach położona jest w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu. Znajduje się w zabudowie osiedlowej, otoczona zielenią i oddalona od głównych ruchliwych ulic. Zapewniony jest bezpośredni dojazd dla służb użyteczności publicznej.

Szkoła posiada duże, nowoczesne boisko, bieżnię, plac zabaw i dużo zieleni, a wszystko jest ogrodzone. Budynek szkoły dostosowany jest pod względem architektonicznym dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w tym także dla osób niepełnosprawnych fizycznie.
Szkoła posiada podjazdy dla wózków inwalidzkich a w środku budynku znajdują się dwie windy.

Nasza Szkoła zapewnia:

• Kolorowe i przytulne sale dla najmłodszych uczniów – wszystkie położone na parterze
  • Nowoczesne sale lekcyjne dla uczniów klas IV – VIII
  • Wszystkie sale wyposażone w  komputer, tablice multimedialne i rzutnik.
  • Stołówkę
  • Dużą, przestronną świetlicę (czynną od godz 7.00 do 17.00)
  • Dwie sale gimnastyczne i dobrze wyposażone zaplecze sportowe
  • Bogato wyposażoną bibliotekę
  • Salę komputerową
  • Salę integracji sensorycznej
  • Gabinet i dyżur pielęgniarki

Oferujemy:

• Naukę w miłej i przyjaznej atmosferze pod okiem wykwalifikowanych specjalistów
  • Naukę w klasach integracyjnych dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • Rozwijanie talentów na kołach zainteresowań
  • Zajęcia korekcyjno kompensacyjne
  • Opiekę pedagoga i psychologa
  • Zajęcia ze  specjalistami:
  • Integracji Sensorycznej
  • Terapii behawioralnej
  • Fizjoterapeutą
  • Surdopedagogiem
  • Oligofrenopedagogiem
  • Tyflopedagogiem
  • Logopedą
  • Zajęcia rewalidacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  • Naukę języka angielskiego
  • Naukę języka hiszpańskiego
  • Naukę języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej

W naszej szkole prowadzone są zintegrowane działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Organizujemy :

• Naukę w kameralnych klasach pod okiem wykwalifikowanych specjalistów
  • Różnego rodzaju wyjścia i wycieczki szkolne
  • Występy teatrzyków terapeutycznych, np.spektakle profilaktyczne pt.: „Blogerka”,„ Psoty nie z tej ziemi”, „Kolczasta Przyjaźń”, „Pętla zdarzeń”
  • Warsztaty i prelekcje dla dzieci i młodzieży
  • Coroczne spotkania z ciekawymi ludźmi : np. spotkanie z Waldemarem Cichoniem – autorem serii popularnych książek o kotku Cukierku, lub z panią Agnieszką Filipkowską, poruszającą się na wózku i jej psem asystującym Koką
  • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
  • Warsztaty umożliwiające doświadczanie trudności osób niepełnosprawnych „ Jakby to było gdyby…”

20 listopada 2019r.

XXIV Igrzyska Olimpijskie

Czy wygramy czy przegramy – uśmiechnięte miny mamy!!!

Już  po raz kolejny mieliśmy okazję i zaszczyt uczestniczyć w XXIV Igrzyskach Olimpijskich organizowanych przez ZSP nr 5 w Gliwicach. Nasi dzielni uczniowie klas: 1b, 2a, 4b, 5d tj. Dominik, Dawid, Mateusz, Jacek, Sabina , Dorota i Damian musieli zmierzyć się z prawdziwą musztrą J Jednak taka musztra to była dla nich czysta przyjemność i świetna zabawa. Nie straszne było im czołganie się, chodzenie po równoważni, jazda na deskorolce na brzuchu, skoki na piłce, turlanie się, pokonywanie przeszkód i inne wyzwania.
Igrzyska poprzedzone były ciekawymi i zabawnymi występami z udziałem klaunów, tancerek
i baletnic. Nasi reprezentanci zdobyli nagrody, z których będą mogli korzystać uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy naszym dzielnym sportowcom! Dziękujemy ZSP nr 5 za zaproszenie. Do zobaczenia za rok!
Monika Włoszczowska, Ewa Słota