Strona Główna
  Dokumenty zespołu
  Pracownicy zespołu
  Kontakt
 

Wynajem sal SP39

 

  Pedagog
  Psycholog
  Opieka zdrowotna
i stomatologiczna
   

 


  Wydarzenia
  Historia


  biuletyn informacji publicznej
   
  Przydatne linki

FB ZSP 4

 

 

FB Przedszkole 28

 

 

E-NAUCZANIE

 

Ocenianie

 

klasa 1

klasa 2
klasa 3
klasa 4
klasa 5
klasa 6
klasa 7
klasa 8
 

Świetlica

Biblioteka
Pedagog
Psycholog
Logopeda
Zespół ds. integracji

Drodzy rodzice, kochani uczniowie,
Z uwagi na czas kwarantanny, obowiązki wykonywane do tej pory w szkole, trzeba wykonywać samodzielnie w domu. Dla większości może być to duży problem i utrudnienie. Jak w takim razie wspierać dziecko? W jaki sposób dziecko ma organizować swoją pracę? Jak zmotywować dziecko do samodzielnego działania?
Po pierwsze i najważniejsze – dobrze zorganizowane miejsce do pracy. Tym, co bardzo pomaga w efektywnej nauce jest posprzątane i zadbane miejsce. Na biurku najlepiej żeby nie znajdywało się nic, poza rzeczami potrzebnymi do nauki. Nawet jeśli posprzątanie biurka zajmie dużo czasu, to na pewno warto, gdyż będzie to miało efekt długofalowy :)
Po drugie – zacznij szybko. Największym błędem jest odwlekanie momentu rozpoczęcia pracy. Najlepiej wstać rano, tak aby długie spanie nie rozstroiło całego dnia, zjedz śniadanie i po prostu otwórz książki:)
Po trzecie – zrób plan. Tak jak w szkole nie da się funkcjonować bez planu lekcji, tak samo kiedy masz przed sobą cały dzień i musisz go zagospodarować, to bardzo ważne, żeby zacząć od dobrego planu. Spójrz na swój plan lekcji i na jego podstawie postaraj się stworzyć listę do zrobienia na dany dzień. Zacznij od przedmiotów, które lubisz najmniej lub które są dla Ciebie najtrudniejsze, a tym samym chętniej sięgniesz po te, które lubisz. Każdą wykonaną czynność odznaczaj ze swojej listy.
Po czwarte – pamiętaj o robieniu przerw. Możesz ustalić sobie system taki sam jak w szkole: lekcja – przerwa – lekcja itd. Pracuj przez 30 minut (nie poświęcając tego czasu na inne czynności) i zrób sobie 10 minut przerwy. Ważne, abyś wtedy nie włączał telewizora, komputera, gdyż ciężko będzie Ci wrócić do nauki. Jeśli masz trudność w wytrzymaniu 30 minut możesz także wykorzystać stoper, jako swój osobisty dzwonek na przerwę.
Pamiętaj o tym, żeby przyjemność/nagrody za wykonaną pracę zostawić na koniec, w myśl zasady najpierw obowiązki, potem przyjemności. Gdyż jeśli zaczniesz dzień od przyjemności, czyli od tego, co lubisz robić np. grać na komputerze, to bardzo ciężko będzie Ci rozpocząć naukę.
Zamieszczamy również link do technik skutecznego zapamiętywania, polecamy wykorzystać podane metody : https://portal.librus.pl/pic/20191001/zapa/a_zapamietywanie_LS_graf_3.pdf oraz zachęcamy do przeczytania artykułów z bloga : https://jaksieuczyc.pl/
Czas kwarantanny, to siłą rzeczy czas wzmożonego korzystania ze sprzętów takich jak komputer czy telefon, a co za tym idzie, częstsze korzystanie z mediów społecznościowych. Jak zachować bezpieczeństwo w sieci?

  1. Uważaj w co „klikasz” – jeśli nie znasz nadawcy, coś wydaje Ci się podejrzane – nie wchodź.

  2. Uważaj, co publikujesz – opublikowane dane w sieci roznoszą się bardzo szybko i nigdy nie znikają. Za każdym razem, gdy będziesz chciał coś opublikować zadaj sobie trzy pytania : czy jesteś pewien, że to co chcesz napisać/udostępnić jest prawdą?; czy to, co chcesz przekazać dalej jest dobrą rzeczą?; czy jest to pożyteczne? – jeśli odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań jest przecząca – lepiej o tym zapomnij.

  3. Bądź uprzejmy w sieci – nie hejtuj! Zastanów się czy na pewno wszystko trzeba komentować?

  4. Nie pisz z nieznajomymi, nie ufaj osobom poznanym w sieci!

  5. Pamiętaj, że nie wszystkie znalezione w sieci informacje są wiarygodne.

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że czas kwarantanny nie jest czasem wolnym ani wakacjami, tak więc: zostańcie w domu i dbajcie o siebie!
Drodzy rodzice, w dalszym ciągu pozostajemy do Państwa dyspozycji poprzez dziennik elektroniczny oraz jesteśmy dostępne zarówno dla rodziców, jak i dla uczniów poprzez e-mail: maja.otto.psycholog@gmail.com.
Pozdrawiamy,
Magdalena Garbala - pedagog
Małgorzata Łodo - pedagog
Maja Otto - psycholog

 

 

  
 
 
 
 
 
Kalendarz  
 
 
Ogłoszenia  
Aktualności  
Klasa pierwsza  
Klasa dwujęzyczna  
Klasa ósma  
Integracja  
Zastępstwa  
Dzienniczek ucznia  
Kalendarz  
Planowane wydarzenia  
Zajęcia pozalekcyjne  
Podręczniki  
Stołówka  
Projekty  
Konkursy  
Nauczyciele  
Plan lekcji  

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie Wszystko Dla Dzieci
 

 

Jesteś
1261860

gościem
od 26.05.2009