Strona Główna
  Dokumenty zespołu
  Pracownicy zespołu
  Kontakt
 

Wynajem sal SP39

 

  Pedagog
  Psycholog
  Opieka zdrowotna
i stomatologiczna
   

 


  Wydarzenia
  Historia


  biuletyn informacji publicznej
   
  Przydatne linki

FB ZSP 4

 

 

FB Przedszkole 28

 

 

Aktualności

25 czerwca 2020r.

Podziękowania klasy 4a

25 czerwca 2020r.

Apel klasy 5a

24 czerwca 2020r.

Podziękowania klasy 5b

22 czerwca 2020r.

PODSUMOWANIE KOLEJNEGO WYZWANIA

PODSUMOWANIE KOLEJNEGO WYZWANIA

Po przysiadowym wyzwaniu nie zwolniliśmy tempa i podjęliśmy kolejne. Naszym celem było pokonanie dystansu od naszej szkoły do najdalej na północ wysuniętego punktu linii brzegowej Polski (Gwiazda Północy w miejscowości Jastrzębia Góra)- czyli 589 km. Wyzwanie trwało 4 tygodnie, na każdy zaplanowany był inny rodzaj aktywności fizycznej.


Rodzaje aktywności podczas wyzwania:
I tydzień- marszobieg/marsz/bieg- udało nam się pokonać 142,67 km
II tydzień- rower- pokonanych 352,60 km!!!! WOW!
III tydzień- rolki/hulajnoga/marsz- 108 km
IV tydzień- dowolna aktywność mierzona kilometrami- pokonanych 81,43 km

Łącznie przez cztery tygodnie pokonaliśmy 684,70 km!!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem i powtórzę ponownie- JESTEŚCIE WIELCY I NIESAMOWICI! :)

Cel został osiągnięty- dotarliśmy do najdalej na północ wysuniętego punktu Polski! Ba! Udało nam się nawet przemierzyć CAŁĄ POLSKĘ w wymiarze północ- południe (Polska rozciąga się na długość 649 km, a my zrobiliśmy jeszcze więcej!)

Po raz kolejny sprawiliście, że miałam ogromny uśmiech na twarzy. Cieszę się, że jesteście tak bardzo aktywni fizycznie i chętnie uczestniczyliście we wszystkich wyzwaniach. Nie zapominajcie o ruchu w wakacje:)

WIELKIE BRAWA DLA WAS! :) GRATULACJE!

19 czerwca 2020r.

Wyniki konkursu matematycznego KANGUR

Do naszej szkoły dotarły już wyniki Kangura. Możemy się pochwalić wspaniałymi wynikami w tym trudnym, matematycznym konkursie.

Aż troje naszych uczniów napisało test z wynikiem bardzo dobrym. Są to:
Maja Gołdyn z IIIa oraz Amanda Turkowska i Jakub Streich, oboje z klasy III b.


Ponadto wyróżnienia zdobyli:
Magdalena Łomnicka z 3c, Mierzwa Szymon z 3c, Franciszek Kruk z 4b, Alicja Turkowska z 5a, Paweł Langa z 5a, Maks Męcik z 5a, Dawid Marenin z 5c, Majchrzak Tymon z 6c, Hanna Grela z 6b, Dominik Styła z 7a, Zofia Rzeźnikiewicz z 7b, Oskar Płaczek z 7b, oraz Jakub Cieśla z 7b.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wymienionym osobom jak i pozostałym, którzy pomimo przeciwności losu wzięli czynny udział w konkursie!
Uczniowie, którzy chcieliby poznać swoje dokładne wyniki, proszeni są o kontakt przez dzienniczek z Panią Koczyk.

19 czerwca 2020r.

KOLOROWE DNI - PODSUMOWANIE

 

Fotoreportaż 1 - Zobacz

Fotoreportaż 2 - Zobacz

 

18 czerwca 2020r.

Zdalna muzyka

Marta Walke 7a:

5 czerwca 2020r.

Zdalna muzyka

Marysia Perek-Wujcik 6d:

Julia Janczyszyn 7a:

1 czerwca 2020r.

Dzień Dziecka

 

 

1 czerwca 2020r.

Wielki sukces naszych uczniów klas siódmych

 

W VII edycji Dni Gliwickich Młodych Naukowców,
laureatami konkursu matematycznego
i zdobywcami I miejsca
została drużyna z naszej szkoły SP 39:

Helena Mierzwa, Zofia Rzeźnikiewicz i Dominik Styła.
Serdeczne gratulacje dla wspaniałych uczniów i ich opiekunów:
pani Krystyny Zugaj oraz Aleksandry Głośnickiej-Ogierman

 

 

25 maja 2020r.

MIESIĄC Z PRZYSIADAMI :)

MIESIĄC Z PRZYSIADAMI

20 kwietnia wraz z uczniami klas 4-7, których uczę rozpoczęliśmy 30-dniowe wyzwanie polegające na codziennym wykonywaniu określonej liczby przysiadów. Klasy 4-5 rozpoczynały od ilości 15 przysiadów/ dzień, a kończyły na 100 natomiast klasy 6-8 od 20 do 150 na dzień. Codziennie zwiększaliśmy ilość przysiadów do wykonania o 5 lub 10. W wyzwaniu wzięło udział 38 uczniów, dwie mamy no i ja J Bardzo się cieszę, że było Was tak dużo, że każdego dnia dzielnie walczyliście i przesyłaliście do mnie filmiki- zawsze oglądałam je z uśmiechem na twarzy wiedząc, że tworzycie wspaniałą historię. Nie ma co tu dużo pisać- jesteście WSPANIALI, NIESAMOWICI, WYTRWALI i WIELCY!!! Bardzo Wam dziękuję za ten miesiąc- każdy z Was bez względu na to do którego dnia dał radę wytrwać dołożył od siebie cegiełkę to tego wspaniałego wyniku końcowego. Podziękowania również dla rodziców, którzy dodatkowo motywowali, wspierali oraz pomagali nagrywać i wysyłać filmy. Mimo tego, że obecnie dla nas wszystkich jest to trudny czas i nie możemy się spotkać na lekcjach wychowania fizycznego  udało się Wam- uczniom SP39 stworzyć piękną historię, którą dopisujemy do minionych wydarzeń naszej szkoły.

Zachęcam Was do udziału w kolejnych wyzwaniach :)

Na koniec coś na co wszyscy czekają…suma wszystkich przesłanych przez Was przysiadów…Uwaga, uwaga! 53 180 !!!!!! Tak, dobrze wszyscy widzicie- ponad 53 TYSIĄCE przysiadów w 30 dni!!!! WOW!!!

Dziękuję!!! Jesteście CUDOWNI! :)
Stepek Marta

25 maja 2020r.

Projekt międzynarodowy Face to face 

Uczniowie klas III B i VIA  uczestniczą w projekcie międzynarodowym  Face to face  Gliwice – Nairobi.

Przed pandemią koronawirusa uczniowie spotykali się na lekcjach online – z zapoznanymi dziećmi  z Afryki, dokładnie ze szkół w Nairobi – stolicy Kenii.
Pandemia koronawirusa dotyka również mieszkańców Kenii. Szkoły są zamknięte, wielu ludzi nie pracuje. Niestety dzieci nie mają tam powszechnego dostępu do Internetu, dlatego lekcje nie odbywają się tam - sytuacja ta smuci dzieci i nauczycieli. W ostatnim czasie przekazaliśmy naszym znajomym (przez komunikator Messenger) prace plastyczne przygotowane przez uczniów dla ich kolegów z Nairobi. Dzieci przedstawiły na tych pracach w jaki sposób spędzają czas w czasie pandemii. Uczniowie starali się też pokazać swoje wsparcie dla znajomych z Kenii. Natomiast koledzy z Nairobi oraz ich nauczyciele przesłali nam zdjęcia przedstawiające przyrodę i kulturę ich kraju.

Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji udaje się nam być w kontakcie z przyjaciółmi z projektu Face to Face.

Małgorzata Bartocha, Justyna Jaworska

 

25 maja 2020r.

Gra historyczna

Na dodatkowych lekcjach historii klasa VA wykonywała GRĘ historyczną.

To jest praca Ali Turkowskiej i Ewy Kurzbauer. IMPONUJĄCA, prawda?
Aż szkoda, że trzeba czekać do września , by w nią zagrać.
Pozostaje podziwiać ogrom pracy włożony przez dziewczynki i tęsknić do września :)

8 maja 2020r.

Laureaci Olimpiady OLIMPUS

5 maja 2020r.

PODZIĘKOWANIE I WSPARCIE DLA MEDYKÓW OD UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW ZSP4

5 maja 2020r.

"Debata o dopalaczach"

W klasach 7 i 8 został zrealizowany (częściowo stacjonarnie, częściowo zdalnie) program profilaktyki uniwersalnej "Debata o dopalaczach". Celem warsztatów, prelekcji, pokazu prezentacji i pogadanek było dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.
Dziękujemy młodzieży oraz wychowawcom za aktywny udział i sprawną organizację.
Pedagodzy i psycholog

4 maja 2020 r.

Laureaci Olimpiady Polonistycznej Olimpus

10 marca 2020 r.

Bitwa Pięciu Armii

Fotoreportaż - Zobacz

10 marca 2020 r.

„WŁÓCZYKIJE” na Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej

W sobotę 29 lutego nasze skromne kółko turystyczne wzięło udział w Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Każdy na swój sposób pokonał trasę 4,2 km – głównie biegiem. Grupka była nieliczna, ale niektórzy wzięli udział z rodzinką i tym sposobem frekwencja znacząco wzrosła. Bardzo dziękujemy Pani Hannie Reiter, która jest stałym uczestnikiem tej imprezy, za opiekę na trasie i instrukcje odnośnie slow joggingu. Niektórym ten rodzaj treningu biegowego przypadł do gustu i ćwiczyli go na trasie. Mam nadzieję, że to nie był pierwszy i ostatni udział w GPPB. Kolejna już 28 marca.

Bożena Purchała

9 marca 2020 r.

Marzycielska poczta

„ Marzycielska poczta” to ogólnopolska akcja pisania i wysyłania kartek i listów do chorych dzieci. W ramach postanowień wielkopostnych uczniowie klas 2a,2b,2c,2d oraz 1b na lekcji religii również dołączyli do tej akcji. Nasi uczniowie zapoznali się z profilami chorych dzieci i wybrali swoją rówieśniczkę Wiktorię, do której skierowali swoje listy. Akcja wywołała wiele wzruszeń. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do tworzenia prac, które dodatkowo starannie i własnoręcznie ozdobili. Powstały piękne kartki i listy, zawierające wiele ciepłych słów i życzeń płynących prosto z serca. Było to nasze pierwsze pisanie marzycielskich listów, ale już teraz wiemy, że nie ostatnie.

Z. Korzeniewska

4 marca 2020 r.

Starszy brat, młodsza siostra - VID

Fotoreportaż - Zobacz

4 marca 2020 r.

DZIEŃ KOBIET W VID

Fotoreportaż - Zobacz

6 marca 2020 r.

DZIEŃ KOBIET W IIA I IIC

W piątek 6 marca uczniowie klasy IIA  i IIC wraz ze swoimi wychowawczyniami radośnie obchodzili wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli życzenia i wręczyli drobne upominki. Potem pojechaliśmy na wspólną zabawę do Alegry. Ten dzień był szczególny – wesoły, kolorowy i bardzo miły.
Katarzyna Kukiełka, Katarzyna Moysa

4 marca 2020 r.

XXIV SZKOLNY  KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 4.marca odbył się apel klas młodszych. Podczas apelu nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów podczas przerw. W drugiej części apelu zostały wyróżnione osoby, które brały udział w różnych konkursach. Cieszymy się, że tak wielu uczniów zostało nagrodzonych. Gratulujemy!
Wychowawcy

2 marca 2020 r.

XXIV SZKOLNY  KONKURS RECYTATORSKI

28 lutego 2020 r.

DZIEŃ POMARAŃCZOWY Z MARCHEWKĄ

W czwartek 27 lutego w naszej szkole znów zrobiło się kolorowo - tym razem energetycznie - pomarańczowo.

W ramach akcji Rady Rodziców KOLOROWE DNI DLA LEŚNEGO POGOTOWIA, uczniowie ubrali się na pomarańczowo oraz przynieśli marchewki -  dar dla zwierząt z Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

28 lutego 2020 r.

Mały OKR

28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2020", które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. W zmaganiach poetyckich uczestniczyli:

Oliwia Rydel z kl.4a,
Bartosz Pudlik z kl 4a,
Maja Zaczyńska z kl.5a,
Amelia Dubełek  kl. 6b,
Amelia Iwańczuk z kl.7a,
Marta Walke z kl. 7a,
Julia Bilkiewicz z kl.7b,
Alicja Schoeoe z kl.7b,
Julia Drewniok z kl.7c.

Amelia Iwańczuk otrzymała wyróżnienie w kategorii wywiedzione ze słowa, a Amelia Dubełek, zdobywając I miejsce w tej samej kategorii, zapewniła sobie udział w kolejnym etapie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Grażyna Ozaist, Angelika Kawa, Jerzy Musiał

28 lutego 2020 r.

Spotkanie z Kenią

Dzisiaj ponownie rozmawialiśmy z naszymi kolegami i koleżankami z Kenii, opowiadaliśmy o swoich zainteresowaniach, oni tez się nam przedstawiali. Uczniowie klasy III b zaśpiewali piosenkę po angielsku dla naszych kolegów z Kenii.

Justyna Jaworska Małgorzata Bartocha

28 lutego 2020 r.

Spotkanie Pani pedagog z klasą II d

W piątek 14 lutego Pani pedagog Magdalena Garbala spotkała się z klasą II d i w ramach działań profilaktycznych przeprowadziła zajęcia pt. „Jak radzić sobie ze złością”. Dzieci aktywnie włączyły się w zajęcia i chętnie uczestniczyły w dyskusji, a potem z zaangażowaniem wykonywały zadania w grupach.

28 lutego 2020 r.

Zabawa klasy 5a

28 lutego 2020 r.

Dyskoteka karnawałowa klas 4a i 5b

28 lutego 2020 r.

Spotkanie walentynkowe I a i grupy przedszkolnej Misie

Spotkanie walentynkowe I a i grupy przedszkolnej Misie w ramach programu „Starszy brat, młodsza siostra”

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale czas wzajemnego okazywania sobie życzliwości, obdarowywania się wzajemnie serdecznym uśmiechem i miłym słowem. Dlatego właśnie w tym czasie 13 lutego zaprosiliśmy do naszej klasy przedszkolaków z grupy Misie z Panią Justyna Krąp. Miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie i tworzeniu papierowych ciasteczek w kształcie serduszek, które podarowaliśmy naszym gościom. „Misie” także przygotowały dla nas upominki walentynkowe i podarowały nam je na zakończenie naszego spotkania.

Bożena Purchała

28 lutego 2020 r.

1c i 3c na warsztatach na Politechnice Śląskiej

20 lutego 2020 r.

Apel klas 4-8

W środę 19 lutego odbył się apel klas 4-8, rozpoczęła go Pani Dyrektor, która zwróciła uwagę na nieprawidłowe zachowania uczniów (samowolne opuszczanie terenu szkoły, niszczenie mienia szkoły, niezmienianie obuwia). Przypomiała o używaniu "magicznych słów": DZIEŃ DOBRY, PRZEPRASZAM, DO WIDZENIA wśród całej społeczności szkolnej. W czasie apelu wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów przedmiotowych.

20 lutego 2020 r.

Starszy brat i młodsza siostra w klasach 7c i 4a

20 lutego 2020 r.

Walentynki w 7c

20 lutego 2020 r.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNO HUMANITARNY FACE TO FACE WITH THE WORLD POD

20 lutego 2020 r.

DYSKOTEKA WALENTYNKOWO-OSTATKOWA KLAS 5C I 5D

20 lutego 2020 r.

Bal karnawałowy w 3a

17 lutego 2020 r.

Bal karnawałowy w 3b

 

17 lutego 2020 r.

Bal karnawałowy w 2a

W piątek 14 lutego odbył się bal karnawałowy klasy IIa . Na nasz bal zaprosiliśmy także gości – zaprzyjaźnioną grupę Muchomorków z przedszkola. W trakcie zabawy dostrzec można było bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów i wiele innych wspaniałych i kolorowych postaci. Dzieci miały okazję zaprezentować się w swoich strojach. Nie zabrakło wielu zabaw i tańców. Zabawa była bardzo udana.
Katarzyna Kukiełka

14 lutego 2020 r.

3a odwiedziła młodszych kolegów z grupy "Misie"

14 lutego klasa 3a odwiedziła swoich młodszych kolegów z grupy "Misie" w ramach akcji "Starszy brat, młodsza siostra". Uczniowie wraz z przedszkolakami wykonali piękne kartki walentynkowe. Po skończonej pracy młodsze dzieci zaprezentowały swoje przedstawienie z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Wszyscy wspaniale się bawili i zapewne jeszcze się spotkamy!
Wych. 3a Katarzyna Łącka Kaleta
Wych. gr. Misie Justyna Krąp 

14 lutego 2020 r.

WALENTYNKI w 1b

WALENTYNKI w klasie 1b. Przygotowania trwały 2 dni. W grupach powstały cudowne ogromne serca, które zamieszczono na ścianie koło klasy.
Uczniowie klasy życzą wszystkim dużo miłości i życzliwości
wych.H.Reiter, J.Gajewska- Jakubowska

14 lutego 2020 r.

WALENTYNKI - Samorząd Uczniowski

14 lutego Samorząd Szkolny zorganizował szkolną pocztę walentynkową.
Dzięki temu liściki i kartki z  życzeniami trafiły do adresatów w całej szkole.

Walentynki to nie tylko święto zakochanych.
Od kilku już lat zachęcamy, aby ten dzień był okazją
do okazywania  serdeczności innym.
Komplementy, czy inne ciepłe słowa czynią nasze życie lepszym!

Małgorzata Bartocha, Małgorzata Koczyk

14 lutego 2020 r.

Dzień Pizzy - Samorząd Uczniowski

9 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Pizzy

Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień w poniedziałek 10 lutego.
Z tej okazji na drzwiach sal pojawiły się wspaniałe przepisy na pizzę
oraz dekoracje związane z tym kulinarnym specjałem.
W wielu klasach roznosił się również zapach pizzy:)

Samorząd Szkolny

14 lutego 2020 r.

Kwietniki w bibliotece

Takie kwietniki na warsztatach produkujemy! Może ktoś jest jeszcze chętny do zdobywania nowych umiejętności?!

14 lutego 2020 r.

Bal karnawałowy w 1c

14 lutego 2020 r.

Dzień Pizzy w 1c

 

14 lutego 2020 r.

Bal karnawałowy w 3c

12 lutego 2020 r.

Zabawa karnawałowa klasy 2b i 2d

Tegoroczna zabawa karnawałowa klasy 2b i 2d  wzbudziła u uczniów naszej szkoły wiele radości. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci.
Animatorzy zachęcali do  tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Rodzice zadbali o smaczne przekąski i napoje.

Katarzyna Kukurowska, Katarzyna Biaduń

12 lutego 2020 r.

2 d zaprosiła na zajęcie grupę przedszkolną „Jeżyki”

Spotkanie w ramach projektu klasa II d zaprosiła na zajęcie grupę przedszkolną „Jeżyki”.
Zajęcia miały na celu integracje zespołów klasowego z grupą przedszkolną poprzez lepsze poznanie i zrozumienie siebie. Pokazanie grupie przedszkolnej zajęć szkolnych.
Integrowanie dzieci poprzez wspólne zabawy oraz przedstawienie tradycje Walentynkowych.
Tematem naszych wspólnych zajęć był zbliżające się Walentynki uczniowie z klasy II d przedstawiły historie związaną z tym świętem. Uczestnicy wspólnej zabawy wykonywali różnego typu zabawy integrujące grupę oraz wspólnie rozwiązali quiz walentynkowy. Zdajemy sobie sprawę, że budowanie przynależności do grupy jest tak samo istotne jak nauka literek czy rachowania. Pamiętajmy, że radość płynąca z zabawy sprzyja nawiązywaniu kontaktów.    

Katarzyna Kukurowska

12 lutego 2020 r.

Dzień pizzy w 2d

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie klasy 2d ten dzień obchodzili 10 lutego wtedy stworzyli swój przepis na najlepszą pizzę, a 12 lutego. Nasza sala zamieniła się we włoską pizzerię. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi.

Katarzyna Kukurowska

12 lutego 2020 r.

Dzień pizzy w 2a

W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole dzień pizzy. Chcieliśmy podziękować naszym rodzicom za przygotowanie dla nas prawdziwej domowej pizzy, którą z ogromną przyjemnością zjedliśmy :)
Katarzyna Kukiełka

12 lutego 2020 r.

Dzień pizzy w 5a

12 lutego 2020 r.

Centrum Kreatywności B4K - klasa 3b

12 lutego 2020 r.

Bal pierwszoklasistów

We wtorek 11 lutego 2020 roku odbył bal karnawałowy klas 1a  i 1 b. Uczniowie przebrani w kolorowe stroje bawili się doskonale!!! Podczas zabawy animatorki przeprowadziły wiele zabaw i konkursów muzycznych. To była bardzo szalona, wesoła zabawa taneczna.

wychowawcy: Bożena Purchała, Hanna Reiter

10 lutego 2020 r.

Klasa 8a w grupie Elfów

W ramach projektu "Starszy brat, młodsza siostra", klasa 8a poprowadziła wesołe zajęcia integrujące w grupie szściolatków Elfów.

10 lutego 2020 r.

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Naukowej Ligi Szkół Podstawowych

Wspaniałe zwycięstwo! Drużyna składająca się z przedstawicieli wszystkich trzech klas siódmych: Dominika Styły, Zofii Rzeźnikiewicz i Heleny Mierzwy, pokonała inne Gliwickie szkoły zdobywając I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Naukowej Ligi Szkół Podstawowych. Trzeba dodać, że ich przeciwnikami byli głównie ósmoklasiści.
Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym zdolnym uczniom oraz ich nauczycielkom, paniom Krystynie Zugaj i Aleksandrze Głośnickiej-Ogierman.

10 lutego 2020 r.

Klasy 3a oraz 3c wzięły udział w lekcji multimedialnej

Klasy 3a oraz 3c już kolejny raz wzięły udział w lekcji multimedialnej. Tym razem zajęcia dotyczyly historii oraz tworzenia komiksów. Uczniowie podczas lekcji samodzielnie próbowali narysować emocje na przygotowanych kartach pracy. Druga część lekcji również byla atrakcyjna dla dzieci. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy Liliany, bohaterki filmu "Liliana Pędziwiatr".
Wych. Katarzyna Łącka Kaleta i Katarzyna Mazur 

10 lutego 2020 r.

Makrama - postępy w tworzeniu kwietnika

10 lutego 2020 r.

Uczniowie klas czwartych zobaczyli ekranizację książki "Mikołajek"

Popołudnie 06.02. uczniowie klas czwartych spędzili na oglądaniu filmu pt. "Mikołajek". Biletem wstępu na seans w ramach SKF była samodzielnie wykonana ilustracja do książki. Angelika Kawa

10 lutego 2020 r.

W bibliotece mamy tydzień wyzwań

W bibliotece mamy tydzień wyzwań; pierwszym było polecenie przeczytania fragmentu książki nieznajomej osobie na korytarzu, drugim napisanie kilku słów o bibliotece i książkach. Zapraszamy po następne wyzwania. 

10 lutego 2020 r.

Wycieczka klasy 5d do Muzeum Powstań Śląskich i do Centralnego Muzeum Pożarnictwa

Wycieczka klasy 5d do Muzeum Powstań Śląskich i do Centralnego Muzeum Pożarnictwa odbyła się w dniu 07.01.2020 i była bardzo udana. Poznaliśmy historię pożarnictwa, skomplikowaną historię naszego regionu oraz uczciliśmy tegorocznych patronów naszej szkoły. Na koniec był też czas na trochę relaksu i integracji przy wspólnym posiłku.

3 lutego 2020 r.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,BOŻONARODZENIOWY ANIOŁ”

Antek Szumiłowski uczeń klasy III B zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
,,BOŻONARODZENIOWY ANIOŁ”
GRATULACJE
Justyna Jaworska

3 lutego 2020 r.

Wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas… tymi słowami uczniowie klas I-III rozpoczęli kolejny szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Jak zawsze było uroczyście, odświętnie i wzruszająco. Uczniowie przygotowali swoją aranżację znanych powszechnie kolęd lub pastorałek. Można było usłyszeć talenty wokalne, poobserwować misternie przygotowane układny taneczne, posłuchać naszych instrumentalistów, jak również popodziwiać świąteczne stroje naszych uczniów.

Poniżej wyniki konkursu.

W kategorii solistów :

I miejsce – Lena Harasimowicz i Szymon Mierzwa

II miejsce – Agata Nawracaj

III miejsce – Daria Kosała

Wyróżnienie – Amelia Dusińska

W kategorii zespół :

I miejsce – Maja Plaza i Hanna Babel

II miejsce – Lena Ochman i Aleksandra Piechota

III miejsce – Wojciech Wójcik i Antoni Szumiłowski

Wyróżnienie – Magdalena Przeradzka, Maja Bartosik, Zuzanna Madej

Nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu szkolnym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejny przegląd kolęd i pastorałek.

Z. Korzeniewska, E. Skomar

31 stycznia 2020 r.

Szkolne Koło Wolontariatu

DZIAŁANIA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

Uczniowie klas VII i VIII chętnie angażują się w samopomoc uczniowską
na terenie naszej szkoły:

- organizują ciekawe zabawy w świetlicy szkolnej
- pomagają  potrzebującym kolegom i koleżankom w nauce
- pomagają młodszym dzieciom np. w czasie zajęć plastycznych

31 stycznia 2020 r.

SKF - „Chłopcy z Placu Broni”

SKF. 29 stycznia uczniowie klas piątych wspólnie obejrzeli ekranizację lektury „Chłopcy z Placu Broni”. Rozstrzygnięcie konkursu „Zabawy chłopców z Placu Broni” uklasyfikowało jako zwycięzców  uczniów z klasy V A. Gratulujemy. Grażyna Ozaist, Anna Syrica

 

31 stycznia 2020 r.

Wyniki szkolnego konkursu zbiórki makulatury

31 stycznia 2020 r.

DEMETER I KORA

Fotoreportaż - Zobacz

31 stycznia 2020 r.

W bibliotece

29 stycznia 2020 r.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy dla uczniów szkół podstawowych z Matematyki

Dominik Styła z klasy 7 a zakwalifikował siędo III etapu - FINAŁU Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dla uczniów szkół podstawowych z Matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Uczeń  pokonał dwa bardzo trudne etapy konkursu. Sukces ten poprzedziły intensywne przygotowania.
GRATULUJEMY!  Życzymy sukcesu w ostatnim finałowym etapie konkursu.

Krystyna Zugaj

29 stycznia 2020 r.

Wojewódzki Konkurs Poetycki XVI ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

29 stycznia 2020 r.

Klasy pierwsze w bibliotece

Klasy pierwsze ze swoimi pierwszymi książkami, wypożyczonymi z biblioteki szkolnej!

28 stycznia 2020 r.

Międzyszkolny konkurs „Mój Święty Patron”

Gratulacje dla naszej uczennicy Kingi Waliczek z klasy 6c, która zdobyła I miejsce w konkursie „Mój Święty Patron”. Konkurs ten został przeprowadzony przez Szkołę Podstawową nr 13 w Gliwicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Zuzanna Korzeniewska

Fotoreportaż - Zobacz

Fotoreportaż - Zobacz

28 stycznia 2020 r.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny CZAR POLSKICH MIAST I WSI –PIĘKNO ZIEMI ŚLĄSKIEJ

Uczennice klasy III b

Zuzanna Kasprzak i Amanda Turkowska

reprezentowały naszą szkołę w  Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
CZAR POLSKICH MIAST I WSI –PIĘKNO ZIEMI ŚLĄSKIEJ

Zajęły ex aequo I miejsce

GRATULACJE

Justyna Jaworska

Fotoreportaż - Zobacz

26 stycznia 2020 r.

ZIMOWISKO SZKOLNE

Fotoreportaż - Zobacz

Fotoreportaż - Zobacz

26 stycznia 2020 r.

ZIMOWISKO SZKOLNE

Fotoreportaż - Zobacz

Fotoreportaż - Zobacz

26 stycznia 2020 r.

ZIMOWISKO SZKOLNE

Fotoreportaż - Zobacz

Fotoreportaż - Zobacz

 

26 stycznia 2020 r.

Apel klas 1-3 - podsumowanie I semestru

 

23 stycznia 2020 r.

ZIMOWISKO SZKOLNE

Fotoreportaż - Zobacz

 

22 stycznia 2020 r.

ZIMOWISKO SZKOLNE

Fotoreportaż - Zobacz

 

21 stycznia 2020 r.

ZIMOWISKO SZKOLNE

Fotoreportaż - Zobacz

20 stycznia 2020 r.

ZIMOWISKO SZKOLNE

10 stycznia 2020 r.

2b i 2d na lekcji teatralnej w Teatrze Miejskim w Gliwicach

10 styczna uczniowie klas 2b, 2d mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji teatralnej. Na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach obejrzeli adaptację powieści H. Ch. Andersena pt. ,,Królowa Śniegu”. Przedostawanie opowiadało o przyjaźni, odwadze, ale także chciwości i zazdrości. Historia została zrealizowana w bardzo ciekawy sposób. Wszystko było ciekawe zaczynając od bardzo pomysłowej scenografii, poprzez rewelacyjną grę aktorską a kończąc na efektach specjalnych i dźwiękowych.

K. Kukurowska, K. Biaduń

8 stycznia 2020 r.

Mamy laureata wojewódzkiego konkursu poetyckiego - Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej

Miło nam poinformować, że są wśród nas prawdziwi poeci. Uczennica klasy 7a, Julia Janczyszyn, została laureatką wojewódzkiego konkursu poetyckiego - Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 w Zabrzu. Na karty XVI tomu poezji Julia trafiła za sprawą wiersza pt. "Odczaruj jesień". Tegoroczną recenzentką twórczości młodych literatów była aktorka Małgorzata Kożuchowska. Nagrodę w postaci statuetki oraz tomiku wierszy Julia odebrała podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu. Nie pozostaje nic innego jak ustawiać się w kolejce po autografy :-)

Serdeczne gratulacje!

Angelika Kawa

8 stycznia 2020 r.

Quizy dot. zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych

W okresie przedświątecznym chętni uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka niemieckiego, podczas jednej z przerw mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując quiz dotyczący zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych. Chętnych nie brakowało.
B. Barczyńska, A. Siska

20 grudnia 2019r.

Wigilia w 2d

18 grudnia w klasie II d  odbyła się Wigilia klasowa to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole znalazł się opłatek, sianko, stroik oraz pierniczki i inne słodkości. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.
Katarzyna Kukurowska  

20 grudnia 2019r.

Wigilia w 2a

Wigilia klasowa, która odbyła się 20 grudnia 2019 r. była kolejnym ważnym wydarzeniem w „życiu” naszej klasy.  Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani , a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności owoce, pierniczki, cukierki, które przygotowali dla nas rodzice. Drobne, miłe upominki przygotował dla nas Oliwier, za co bardzo mu dziękujemy. Wszyscy poczuliśmy magię ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

 Katarzyna Kukiełka

20 grudnia 2019r.

Wigilia klasowa w 3b

20 grudnia 2019r.

Wigilia w 1a

20 grudnia w klasie I a odbyło się symboliczna klasowa Wigilia. Słuchając opowiadania przypomnieliśmy sobie zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Potem raczyliśmy się m. in. piernikami i babeczkami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

Wychowawczyni: Bożena Purchała

20 grudnia 2019r.

Spotkanie świąteczne w 5d

W piątek 20.12 uczniowie z klasy Vd bawili się świetnie na zorganizowanym przez siebie przedświątecznym spotkaniu. Były prezenty, słodycze, śpiewaliśmy kolędy i dużo rozmawialiśmy.

20 grudnia 2019r.

Szkolne Jasełka

W piątek 20 grudnia klasy 2c i 3c, pod opieką pani Katarzyny Moysa i Katarzyny Mazur przygotowały Szkolne Jasełka. Przy wsparciu gitarowym siostry Elżbiety Skomar odbyło się wspólne kolędowanie.

20 grudnia 2019r.

Uczniowie klas 3 na warsztatach ze Strażą Pożarną „Nie dla Czadu"

Uczniowie klas trzecich wzięli udzial w kampanii społecznej prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną „Nie dla Czadu".  Tlenek węgla (potocznie nazywany czadem) jest silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym gazem, który co roki zabija kilkadziesiąt osób. Uczniowie otrzymali karty pracy w postaci książek oraz dyplomy. 

19 grudnia 2019r.

Wyniki konkursu "Moje wymarzone drzewko świąteczne"

19 grudnia 2019r.

Mikołajki w 1c

19 grudnia 2019r.

„Starszy brat, młodsza siostra” - Ic z VI c wspólnie wykonali dekoracje świąteczne

19 grudnia 2019r.

3a zorganizowała spotkanie świąteczne

W miniony wtorek nasza klasa 3a zorganizowała spotkanie świąteczne. Podczas klasowej wigilii śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia oraz częstowaliśmy się własnoręcznie robionymi smakołykami. Udaliśmy się również w świąteczną podróż z Mikołajem, oglądając film: "Świąteczna kronika". Wych. Katarzyna Łącka Kaleta

17 grudnia 2019r.

Wizyta „Pszczółek” w kl.IIb

13 grudnia klasa II b zaprosiła swoje młodsze koleżanki i kolegów z grupy „Pszczółek” na spotkanie świąteczne. Rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych. Wspólnie stworzyliśmy kolorową choinkę. Każdy zrobił też piękną ozdobę na domową choinkę. Były również życzenia, śpiewanie kolędy i słodki poczęstunek, który przyniosły Pszczółki. Dziękujemy za pierniczki.
Katarzyna Biaduń

17 grudnia 2019r.

Laureat i wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie "Tacy różni, tacy podobni

13 grudnia 2019r.

3a w Zameczku Piastowskim w Gliwicach

W piatek 13. grudnia klasa 3a wzięła udział w świątecznych warsztatach w Zameczku Piastowskim w Gliwicach. Uczniowie dowiedzieli się o historii drzewka świątecznego oraz o domowych sposobach strojenia choinki. Podczas drugiej części spotkania dzieci samodzielnie wykonały ozdoby z papieru, które zawieszą u siebie w domach.
Wych. Katarzyna Łącka Kaleta 

13 grudnia 2019r.

Świąteczny Turniej Koszykówki

W dniu 10/12/2019 w naszej szkole obył się Świąteczny Turniej Koszykówki organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Do rywalizacji zgłosiło się aż 13 drużyn z klas 4-8. Uczniowie rozgrywali mecze w poszczególnych kategoriach wiekowych w systemie "każdy z każdym". Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, a dla wszystkich zawodników był słodki poczęstunek. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców za co ogromnie DZIĘKUJEMY:)
Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i zapraszamy za rok :)

11 grudnia 2019r.

Apel klas 4-8

W dniu 11 grudnia odbył się apel klas 4 -8.Tym razem wyróżniono uczniów za osiągnięcia sportowe i plastyczne.

Nasze Wicemistrzynie w Mistrzostwach Gliwic w piłce nożnej:

Konkurs „Jesienne bukiety”:

1 miejsce Jagoda Parecka i  Maksymilian Męcik
2 miejsce Igor Graczyk i Maksymilian Łabęcki
3 miejsce Sara Łokociejewska
Wyróżnienia: Kuba Jurewicz, Kinga Waliczek, Maria Wujcik-Perek

11 grudnia 2019r.

3c odwiedziła fabrykę Danone w Bieruniu

Szóstego grudnia klasa 3c odwiedziła fabrykę Danone w Bieruniu. W trakcie wizyty uczniowie wzięli udział w programie DANedukacja, dzięki któremu poznali historię firmy, zwiedzili halę produkcyjną oraz dowiedzieli się jak powstają ich ulubione serki.

7 grudnia 2019r.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Fotoreportaż - Zobacz

6 grudnia 2019r.

Mikołajki 2b i 2d

4 grudnia dzieci z klas II b i II d w ramach prezentu Mikołajkowego pojechały do sali zabaw Allele w Zbrosławicach. Celem naszej wycieczki była integracja uczniów , rozwijanie motoryki malej i dużej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Zabawa minęły nam bardzo szybko.
K. Kukurowska, K. Biaduń

6 grudnia 2019r.

Kalendarz Adwentowy 1a i 2d

CZAS START !!!  Wszyscy czekamy już na Boże Narodzenie. Aby umilić sobie ten czas oczekiwania, klasa 2d  tak jak w tamtym roku tak i w tym zrobiła swój  Kalendarz Adwentowy z zadaniami do którego zaprosiła również uczniów klasy 1a. Zadania w kalendarzu są na  każdy dzień mamy nadzieję, że dzięki temu wprowadzimy wszystkich w ten piękny, radosny czas oczekiwania.
K. Kukurowka, B. Purchała

6 grudnia 2019r.

„Starszy Brat, Młodsza Siostra” - integracja 2d i 3b

W ramach projektu „Starszy Brat, Młodsza Siostra” klasa 2d i 3b brały udział w  zabawach integracyjnych. Zdajemy sobie sprawę, że budowanie przynależności do grupy jest tak samo istotne jak nauka literek czy rachowania. Dziecko, które czuje się akceptowane, chętnie pracuje na zajęciach, jest aktywne i nie boi się podejmować nowych wyzwań. Pamiętajmy, że radość płynąca z zabawy sprzyja nawiązywaniu kontaktów.
K. Kukurowka, J. Jaworska

6 grudnia 2019r.

Andrzejki w 2d

Dnia 30 listopada uczniowie klasy 2d zorganizowali w klasie tradycyjne andrzejkowe wróżby. Przekłuwając igłą czerwone serce z imionami, dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Zabawy i wróżby sprawiły dzieciom wiele radości.
K. Kukurowka

6 grudnia 2019r.

Mikołajki w kinie klas 4a, 6a i 6c ;)

6 grudnia 2019r.

Sesja Historyczna

26 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się Sesja Historyczna dla uczniów klas VII i VIII upamiętniająca Powstańców Śląskich z Gliwic i powiatu gliwickiego, którzy służyli w 4 Pułku Powstańców Śląskich im. S. Batorego Powiatu Gliwicko – Toszeckiego. Uroczystość była zorganizowana w Roku Powstań Śląskich pod patronatem Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i Muzeum w Gliwicach.
Organizatorem Sesji Historycznej był nauczyciel historii Grzegorz Kamiński, ZSP nr 4 w Gliwicach, Rada Rodziców ZSP nr 4 w Gliwicach. Odbyły się prelekcje, które wygłosili historyk Damian Recław z Muzeum w Gliwicach i nauczyciel historii Grzegorz Kamiński, wystawa żołnierzyków, wystawa sztandarów i proporców z okresu powstań, wystawa Plakat na 100-lecie Powstań Śląskich, wystawa plakatów z okresu plebiscytu oraz akcja edukacyjna Plebiscyt na Górnym Śląsku, w której wzięli udział uczestnicy sesji. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu Plakat na 100-lecie Powstań Śląskich.
W sesji historycznej brali udział zaproszeni goście: Komendant WKU w Gliwicach ppłk Mirosław Stefanów, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski, historyk z Muzeum w Gliwicach Damian Recław, przedstawiciele Rady Rodziców, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Piechota Heer z Wodzisławia Śląskiego. Podziękowania dla uczniów i ich rodziców, Rady Rodziców za pomoc w organizacji Sesji Historycznej.
Nauczyciel historii Grzegorz Kamiński

6 grudnia 2019r.

2c przygotowała ozdoby świąteczne na kiermasz

6 grudnia 2019r.

2c przygotowuje stroiki na kiermasz

Klasa 2c wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez florystkę panią Magdalenę Rduch, podczas których uczniowie przygotowali stroiki na Kiermasz Bożonarodzeniowy.

6 grudnia 2019r.

Mikołajki w 3a

Z okazji Mikołajek klasa 3a wybrała się do Cinema City na premierowy seans "Śnieżna Paczka" :)

Wych. K. Łącka-Kaleta

6 grudnia 2019r.

Mikołajki w 2a

6  grudnia zamienimy naszą klasę w prawdziwy warsztat świętego Mikołaja.  Pod czujnym okiem animatorek z Bricks 4 kidz  klocki Lego zamieniły się w najpiękniejsze choinki, sanie, renifery                          i Mikołaja. Przez dwie godziny nie było nudy. Bawiliśmy się fantastycznieJ
Katarzyna Kukiełka

6 grudnia 2019r.

Turystyczne Andrzejki

W piątek 29 listopada w naszej szkole hucznie obchodziliśmy andrzejki, wspólnie z zaprzyjaźnionymi Szkolnymi Kołami Krajoznawczo – Turystycznymi. Gościliśmy turystów z SP 13, SP 18, SP 21 i SP 41. Każda grupa przygotowała wróżby, różne zabawy i oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Potem odbyła się dyskoteka, którą po mistrzowsku poprowadzili chłopcy z VI d – Kuba i Fabian.

Opiekun SKKT: Bożena Purchała

6 grudnia 2019r.

Andrzejki I A z grupą przedszkolną MISIE

W piątek 29 listopada w ramach projektu „Starszy brat, młodsza siostra” odwiedziliśmy przedszkole. Dla pierwszoklasistów była to miła niespodzianka. Mogli odwiedzić swoją Panią z zerówki i przypomnieć sobie beztroski czas przedszkola. Obejrzeliśmy wspólnie teatrzyk o reniferze, a potem Pani Justyna i grupa Misie, zaprosili nas do swojej sali, gdzie mogliśmy sobie powróżyć i wspólnie się pobawić. Czas spędzony w przedszkolu minął bardzo szybko w miłej i radosnej atmosferze.

Bożena Purchała

6 grudnia 2019r.

Mikołajki w 7c

4 grudnia 2019r.

Dzieci listy piszą

Chociaż coraz częściej zamiast listów i kartek wysyłamy sms-y i e-maile, klasa II A postanowiła powrócić do tradycji. Już w listopadzie wysłaliśmy listowne zaproszenie do korespondencji do dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Zabrzu. Jest to również tak jak i my klasa integracyjna. Z niecierpliwością czekaliśmy na odpowiedź . I wreszcie jest! J Otrzymaliśmy własnoręcznie narysowane autoportrety i zapewnienie o tym, że dzieci czekają na nasz kolejny list. Teraz nasza kolej.

Katarzyna Kukiełka

29 listopada 2019r.

Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 20-22 listopada klasy ósme napisały pierwszy próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

29 listopada 2019r.

8a i 8b w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

19 listopada klasa 8a i 8b odbyły lekcję szacunku i tolerancji - wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

29 listopada 2019r.

Vb w Mrowisku na przedstawieniu "Ziemia - planeta filmu"

27.11.2019 klasa Vb wybrała się do CKS Mrowisko na przedstawienie "Ziemia - planeta filmu"

29 listopada 2019r.

Andrzejki klasy IIA i Muchomorków

W piątek 29 listopada w klasie II a  odbyły się zabawy  andrzejkowe. Kolejny już raz zaprosiliśmy do nas zaprzyjaźnioną grupą z przedszkola. Były tańce, wróżby, wspólne rysowanie i poczęstunek. Nie obeszło się bez tradycyjnego wróżenia z kart, przestawiania butów przez próg i losowania imion przyszłych sympatii. Było przy tym  dużo radości i zabawy, a co najważniejsze nikt się nie obrażał. Wszyscy potrafili z przymrużeniem oka świetnie się bawić tworząc magiczny i wyjątkowy klimat andrzejkowy.

Katarzyna Kukiełka

28 listopada 2019r.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione przytulanki. W tym dniu szczególnie świętowali uczniowie klas młodszych, którym w czasie lekcji towarzyszyły ukochane misie.

Samorząd Szkolny

28 listopada 2019r.

KLASY ÓSME NA GLIWICKICH TARGACH ZAWODÓW

W środę 27 listopada klasy ósme wzięły udział w V Gliwickich Targach Zawodów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną i miasto Gliwice. W hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gliwicach, uczniowie  zapoznali się z ofertą gliwickich szkół średnich, które kształcą w wielu zawodach.

Małgorzata Bartocha

28 listopada 2019r.

Warsztaty „Sprawne palce”

W listopadzie kończymy pierwsza cześć warsztatów „Sprawne palce”. Od grudnia w poniedziałki i czwartki od godziny 14.30 do 15.15 zapraszam na cześć druga. Należy przynieść druty i włóczkę

28 listopada 2019r.

3c na zajęciach rozwijających wyobraźnię „Nie odrobiłem lekcji, bo..."

Klasa 3c brała udział w zajęciach rozwijających wyobraźnie. Uczniowie wysłuchali książki „ Nie odrobiłem lekcji, bo..." i przedstawili własna wersje wymówki. 

26 listopada 2019r.

Wyniki  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Jesteśmy tacy sami - integracja w oczach dzieci i młodzieży"

26 listopada 2019r.

Wyniki  Szkolnego Konkursu Poetyckiego "Jesteśmy tacy sami - integracja w oczach dzieci i młodzieży"

22 listopada 2019r.

SZKOLNY KONKURS - KOLOROWE DNI DLA LEŚNEGO POGOTOWIA

Wtorek 19 listopada 2019

SZKOLNY KONKURS - KOLOROWE DNI DLA LEŚNEGO POGOTOWIA - dzień czerwony z jabłkiem:)

Celem tego konkursu było uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt.
Zebrane owoce trafiły do Leśnego Pogotowia w Mikołowie.
Realizacja szczytnego celu była połączona z wspaniałą zabawą uczniów.

Konkurs przygotowała Rada Rodziców przy współpracy nauczycieli.
Czekamy na kolejne kolorowe dni:)

Fotoreportaż - Zobacz

22 listopada 2019r.

Wyniki Wojewódzkiego konkursu Plastycznego "Romskie Bajanie"

22 listopada 2019r.

Nietypowa lekcja wychowania fizycznego w IIa

W piątek 22 listopada uczniowie klasy IIa uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, którą poprowadziła dla nas pani Aleksandra Gawlik, niesamowicie energiczna        i uśmiechnięta instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności fitness. Nie było łatwoJ. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni endorfin nie poddaliśmy się do końca, bo wiemy, że każda forma ruchu jest jak najbardziej potrzebna.

Katarzyna Kukiełka

22 listopada 2019r.

Wyniki - szkolny konkurs 100-lecie Powstań Śląskich

21 listopada 2019r.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WIATRACZKA DLA SŁONYCH DZIECI

21 listopada to OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WIATRACZKA DLA SŁONYCH DZIECI czyli dzieci chorych na mukowiscydozę. W naszej szkole  pojawiły się kolorowe wiatraczki na znak solidarności z chorymi na mukowiscydozę. Pięknie zdobiły drzwi naszych sal, które są dla wszystkich zawsze otwarte.Wszystkim życzymy zdrówka.

21 listopada 2019r.

Międzyszkolny  Konkurs Plastyczny  „Wszystkie zwierzęta duże i małe”

Międzyszkolny  Konkurs Plastyczny  „Wszystkie zwierzęta duże i małe”
Ogromne gratulacje składamy uczennicom klasy II a, które osiągnęły sukces w konkursie plastycznym. Wiktoria Michalczyk zajęła II miejsce, natomiast Lidia Górczyńska otrzymała wyróżnienie. Czekamy na Wasze kolejne sukcesy w następnych konkursach.
                                                                                                                                                  Katarzyna Kukiełka

20 listopada 2019r.

Akcja - książki na kiermasz

Przypominamy, że nadal zbieramy książki na świąteczny kiermasz. Książki można zostawiać w bibliotece lub na portierni. Za ofiarowane dotychczas egzemplarze serdecznie dziękujemy. 

20 listopada 2019r.

Apel dla klas edukacji wczesnoszkolnej - zasady bezpieczneństwa w życiu codziennym i w szkole

20 listopada 2019r.

2d  i 3b brały udział wycieczce do  Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15 listopada  klasy 2d  i 3b brały udział wycieczce do  Chlebowej Chaty w Górkach Małych koło Brennej. To niezwykłe miejsce, w którym dzieci mogły zobaczyć jak wyglądało życie na wsi 50-100 lat temu. . To właśnie w niej dzieci dowiedziały się jak pieczono chleb i wyrabiano masło 100 lat temu.
Dzieciom przedstawiono jak wyglądało dawniej zwykłe życie - jak oświetlało się dom i co było w nim najważniejsze oraz ile kilometrów muszą przelecieć pszczoły, żeby wyprodukować słoik miodu . Wycieczkę zwieńczyła degustacja podpłomyków z masłem, miodem lub smalcem, popijanych kawą zbożową z mlekiem.
J. Jaworska, K. Kukurowska

20 listopada 2019r.

XXIV Igrzyska Olimpijskie

Czy wygramy czy przegramy – uśmiechnięte miny mamy!!!

Już  po raz kolejny mieliśmy okazję i zaszczyt uczestniczyć w XXIV Igrzyskach Olimpijskich organizowanych przez ZSP nr 5 w Gliwicach. Nasi dzielni uczniowie klas: 1b, 2a, 4b, 5d tj. Dominik, Dawid, Mateusz, Jacek, Sabina , Dorota i Damian musieli zmierzyć się z prawdziwą musztrą J Jednak taka musztra to była dla nich czysta przyjemność i świetna zabawa. Nie straszne było im czołganie się, chodzenie po równoważni, jazda na deskorolce na brzuchu, skoki na piłce, turlanie się, pokonywanie przeszkód i inne wyzwania.
Igrzyska poprzedzone były ciekawymi i zabawnymi występami z udziałem klaunów, tancerek
i baletnic. Nasi reprezentanci zdobyli nagrody, z których będą mogli korzystać uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy naszym dzielnym sportowcom! Dziękujemy ZSP nr 5 za zaproszenie. Do zobaczenia za rok!
Monika Włoszczowska, Ewa Słota

18 listopada 2019r.

Projekt „Starszy bart, młodsza siostra” -klasa Ic odwiedziła klasę Vd

12 listopada 2019r.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Fotoreportaż - Zobacz

12 listopada 2019r.

ŚPIEWAMY HYMN POLSKI o godz. 11.11

12 listopada 2019r.

Szkolny stopień Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

5 listopada odbył się szkolny stopień Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Przystąpiło do niego jedenastu najlepszych matematyków klas siódmych i ósmych, którzy o godzinie 9:00 zmierzyli się z 22 zadaniami konkursowymi, pod okiem komisji w składzie:  p.Małgorzata Koczyk, p.Krystyna Zugaj.

12 listopada 2019r.

Straszna rewia mody w klasie 5a

31 października klasa 5a przygotowała Straszną rewię mody. Kategorie zabawy: straszny ubiór, straszny makijaż, straszna ozdoba.

8 listopada 2019r.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS. - Jesień 2019

W piątek 8 listopada  uczniowie naszej szkoły brali udział w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS. - Jesień 2019

W konkursie wzięło udział 69 matematyków z klas III - VIII.

Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dwóch miesięcy od dnia przeprowadzenia konkursu.

TRZYMAMY KCIUKI!

6 listopada 2019r.

Klasy piąte oglądają film pt. "Sposób na Alcybiadesa"

4 listopada 2019r.

2d na lekcji w terenie

W piękny, jeszcze jesienny dzień uczniowie klasy II d  wyposażeni w przyrządy i pomoce przyrodnika, wyruszyli na lekcję w teren. Dzieci obserwowały owady, nalot na drzewach, budowę liścia. Stare i grube klony, dęby i lipy zostały skrupulatnie pomierzone przy zastosowaniu narzędzi leśnych. Zajęcia przeprowadzone w terenie były doskonałą okazją do zwrócenia uwagi uczniów na składniki przyrody, zmiany zachodzące w środowisku w najbliższym otoczeniu ich miejsca zamieszkania. Dzieci z zainteresowaniem poznawały napotkane rośliny, wykazując kulturę obcowania z przyrodą. Końcowym efektem zajęć terenowych była wymiana spostrzeżeń dokonanych przez uczniów, omówienie wyników obserwacji i pomiarów.
 Katarzyna Kukurowska

31 października 2019r.

Dzień Śpiocha w 5a

29 października 2019r.

Dzień Śpiocha

W poniedziałek 28 października uczniowie naszej szkoły mogli bezkarnie przysypiać na lekcjach z okazji obchodów Dnia Śpiocha:)
Na wyróżnienie zasługują klasy 1 c, 3 c oraz 3 a - gdzie wszyscy uczniowie przebrali się w piżamki.

Samorząd Szkolny z opiekunami

29 października 2019r.

SKKT WŁÓCZYKIJE - wycieczka po Gliwicach

W piątek 25 października w ramach SKKT wybraliśmy się na drugą w tym roku wycieczkę po Gliwicach. Tym razem przeszliśmy trasę od ulicy Dworcowej przez Konarskiego do ulicy Robotniczej, gdzie znajduje się GZUT. Pan przewodnik opowiedział nam o historii tego zakładu. Następnie przeszliśmy na cmentarz hutniczy, gdzie znajduje się grób Johna Baildona, przemysłowca, inżyniera, uważanego za ojca współczesnego hutnictwa żelaza. Następnie przeszliśmy trasą kolejki wąskotorowej, obok starego stadionu Piasta Gliwice, mostem nad Kłodnicą i wzdłuż rzeki do parku Chrobrego. Trasa wzdłuż Kłodnicy prezentowała się niezwykle malowniczo w jesiennych barwach i towarzyszącym nam słońcu. Stamtąd mogliśmy również zobaczyć jedną z wież wartowniczych obozu koncentracyjnego, który mieścił się w tej okolicy. Zasłużony odpoczynek i zabawa w parku były przyjemnym zwieńczeniem naszej wędrówki.

29 października 2019r.

Wycieczka do Gospodarstwa Innego Wymiaru klasy 5a i 5c

W środę 23.10.2019r. klasy 5a i 5c wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa rolnego. Doświadczyli w bezpieczny sposób ciężkiej pracy rolnika poprzez np. dojenie sztucznej krowy, karmieniu kózek, wykopki i pieczenie ziemniaka, pieczenie bułek.

Dodatkową atrakcją był labirynt w kukurydzy oraz „park rolniczy" - park rozrywki i aktywności.

Justyna Szadkowska, Krystyna Zugaj

Co z mleka Dojenie sztucznej krowy

Labirynt w kukurydzy, lalki naszych dziadków - kukiełki z kukurydzy

Od ziarenka do bułeczki, pieczenie bułek

Wykopki i pieczenie ziemniaka

28 października 2019r.

Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej

W środę 16 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. Ceremonia pasowania rozpoczęła się od zadań, które nasi uczniowie musieli kolejno wykonać i trzeba przyznać, że poszło im znakomicie. Uroczystość naszą uświetniło przybycie przedstawicieli Klubu Sportowego Piasta. Nasi goście obdarowali pierwszoklasistów drobnymi upominkami, a Orzełek Piastuś towarzyszył i pomagał dzieciom podczas rozwiązywania zadań. Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 39. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawcy: Bożena Purchała, Hanna Reiter, Ewelina Pawłowska, Jolanta Jakubowska

Fotoreportaż - Zobacz

23 października 2019r.

Żywa lekcja przyrody

We wtorek 22 października naszą szkołę w odwiedził wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt pan Andrzej Pająk. Podczas żywej lekcji biologii uczniowie mieli okazję bliżej poznać egzotyczne zwierzęta. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć i dotknąć żywego pytona siatkowanego oraz tygrysiego, jaszczurkę tarczową czy agamę brodatą. Wśród uczestników spotkania dreszczyk emocji wzbudził legwan oraz niepozorny, a jednak bardzo groźny żółw jaszczurowaty. Ta ,,żywa lekcja przyrody” z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczniów i pozwoli lepiej zrozumieć świat gadów.

23 października 2019r.

Klasa 7b reprezentowała naszą szkołę w trakcie I Konferencji Naukowej Młodzieży

Uczniowie z klasy 7b mieli ostatnio okazję reprezentowania naszej szkoły w trakcie I Konferencji Naukowej Młodzieży organizowanej przez Politechnikę Śląską. Tymoteusz Tarka oraz Jakub Cieśla wygłosili tam swoją prelekcję pt. "Racjonalna gospodarka odpadami - jak zapobiegać powstawaniu nadmiernej ilości odpadów", która została doceniona przez szerokie grono jurorów. Życzymy dalszych sukcesów!

A. Niesobski

22 października 2019r.

Mistrz Ortografii 2019

21 października 2019r.

Odblaskowe pierwszaki

15 października 2019r.

Klasy 3a, 3b, 3c oraz 2a na przedstawieniu "Alladyn... baśń tysiąca i jednej noc

Klasy 3a, 3b, 3c oraz 2a na przedstawieniu "Alladyn... baśń tysiąca i jednej nocy" zorganizowanym w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II

14 października 2019r.

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Obchody Dnia Edukacji Narodowej są doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za twórczy wysiłek nauczycieli  i  pracowników szkoły uczestniczących w dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków.
10 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku akademię przygotowali uczniowie klasy IIA i IID pod okiem swoich wychowawczyń. Przedstawienie spodobało się i rozbawiło zebranych, którzy dali temu wyraz śmiejąc się i bijąc brawa.

 Katarzyna Kukiełka, Katarzyna Kukurowska

11 października 2019r.

Przygotowania do zimy uczniów klasy 3b

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klas szóstych

Fotoreportaż - Zobacz

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klasy 5a

W środę 09.10.2019r. klasa 5a z okazji Dnia Chłopca  była w gliwickiej kręgielni. Wszyscy wspaniale się bawili, odstresowali. Gra w kręgle to znakomita rozrywka z dawką zdrowej i przyjaznej rywalizacji.
Krystyna Zugaj

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klas 2b i 2d

3 października uczniowie klas 2b, 2d wyruszali na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Opola. Ponieważ bardzo lubimy zwierzęta udaliśmy się tam z wielką ochotą. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znamy z fotografii i opowiadań. Niektóre naprawdę budzą grozę, a niektóre chciałoby się zabrać do domu.

K. Biaduń, K. Kukurowska

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klas 1abc i 2c

7 października 2019r.

4a i 4b na wycieczce integracyjnej w Starych Tarnowicach

W dniu 30/09/2019 r. uczniowie klas 4a i 4b brali udział w wycieczce integracyjnej do Tarnowic Starych świętując jednocześnie Dzień Chłopaka. W miejscowości oddalonej od Gliwic o zaledwie 20 km czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu wycieczki była rycerska przygoda w renesansowym zamku czyli "żywa" lekcja historii w czasie której dzieci dowiedziały się ile ważyła rycerska zbroja, ile ważył miecz, jak strzelano z łuku. Każda odpowiedź była ilustrowana odpowiednim narzędziem rycerskiego fachu. Kolejną atrakcją były warsztaty artystyczne polegające na malowaniu tkanin.
Podczas zajęć artystycznych dzieci otrzymały bawełniane torby, kalki, wzory grafik oraz specjalistyczne farby. Trzeba przyznać, że wszystkie torby wyszły fantastycznie i wyjątkowo :) Na sam koniec czekało nas grillowanie na zamkowym gościńcu czyli prawie królewska uczta :)

P.Siudmak, M. Stepek

4 października 2019r.

Światowy Dzień Turystyki

27 września w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki SKKT zwiedzało Gliwice. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w siedzibie gliwickiego PTTK, które mieści się przy ulicy Rynek 11. Swoją wizytę utrwaliliśmy na kartach księgi pamiątkowej. Kolejny punkt programu to wejście wieżę widokową kościoła p.w. Wszystkich Świętych skąd podziwialiśmy panoramę naszego miasta, a nawet charakterystyczne budowle Rybnika i Knurowa. Pan przewodnik opowiedział nam trochę o historii Gliwic. Ostatnim punktem wycieczki był spacer uliczkami przyległymi do Rynku, obejrzenie fragmentu dawnych murów miasta oraz zrewitalizowanej pozostałości bramy Czarnej (Raciborskiej). Smaczne lody dla ochłody były miłym podsumowaniem naszej krótkiej wyprawy.

4 października 2019r.

XXVII Zlot Młodzieży "Toszek 2019"

W sobotę, 21.09. nasze "Włóczykije" tradycyjnie wzięły udział w zlocie młodzieży. Zamek w Toszku w tym roku przywitał nas piękną pogodą. W naszej grupie tym razem była przewaga dziewczyn, dlatego nie braliśmy udziału w rozgrywkach piłki nożnej, ale pozostałe konkurencje zostały zaliczone. Oliwii Rydel udało się zdobyć  III miejsce w slalomie rowerowym, z czego jesteśmy bardzo dumni, bo to jedna z młodszych uczestniczek zlotu. Wszyscy jak zawsze dobrze bawili się na świeżym powietrzu i z e smakiem zjedli kiełbaski upieczone na grillu. Kolejna wyprawa już za tydzień w piątek.
Opiekun SKKT: Bożena Purchała

4 października 2019r.

Przysmaki w 1a

Kolorowe przysmaki klasy I a
Za oknem piękna, barwna jesień, więc nasza sala lekcyjna też przybrała jesienne kolory. Zgromadziliśmy też sporo darów jesieni, a w środę 2 października, przygotowaliśmy przysmaki z jajek i kolorowych jesiennych warzyw. Tym sposobem wspólnie zjedliśmy drugie śniadanie w klasie. Trzeba przyznać, że efekt kulinarnych działań był imponujący. Wszyscy świetnie poradzili sobie z przygotowaniem smakowitego posiłku. Brawo pierwszoklasiści, pokazaliście, że potraficie być samodzielni. Warto dodać, że nie zapomnieliśmy również o higienie przygotowywania, podawania i jedzenia potraw oraz bezpieczeństwie, przy posługiwaniu się sztućcami.
Bożena Purchała

4 października 2019r.

Niemiecki zagościł na przerwach

W ostatnim tygodniu język niemiecki zagościł w naszej szkole nie tylko na lekcjach, ale również podczas przerw. W ramach przerwy językowej chętni uczniowie klas młodszych i starszych zmierzyli się z krzyżówkami, łamigłówkami i rebusami, a za trud włożony w rozwiązanie zadań, zostali nagrodzeni dodatkową oceną z aktywności.

A. Šiška, B. Barczyńska

4 października 2019r.

Dzień chłopaka w 8a

3 października 2019r.

DZIEŃ CHŁOPCA W 7 A

Dzień Chłopca w naszej klasie od lat obchodzony jest szczególnie. No , bo i chłopaków mamy całkiem...całkiem....
Atrakcji było co niemiara ...na kilka godzin przenieśliśmy się w czasy średniowiecza!
Jako, że w Warowni Pszczyńskich Rycerzy się znaleźliśmy- to o rycerza życiu się dowiedzieliśmy, zbroję jego poznaliśmy, a także miecza dosięgnęliśmy pod okiem samego rycerza warownego – mistrza Jana.

W zamku zawsze bale się odbywały, dlatego warsztaty tańca średniowiecznego dane nam były.
A w czymże damy i jegomoście w średniowieczu chadzali, jakie stroje posiadali? Tego dowiedzieliśmy się na sali rycerskiej, a co więcej- odzialiśmy sami to i owo (oj, co za trudne nazwy).

Były zdjęcia i upominki. A i posiłkiem przepysznym nasz ugoszczono – dukatem z serem i szynką i przednim kompotem.

A potem spędziliśmy czas w Warowni Pszczyńskich Rycerzy na zabawach przy murach zamku, na placu zabaw, który radości daje co niemiara, a magiczny jest w swym majestacie, a żeby nudy nie było waszmościowie nasi do kilku zabaw porwani zostali, co by zwinność i mądrośc ich sprawdzić.
 
Najznakomitszym i najwszechstronniejszym rycerzem (czytaj : Misterem Klasy) został ŁUKASZ.

Ale zwinność i i zdolności innych waszmościów zaiste również docenione przez grono dworekz a i samą ochmistrzynię zostały.

1 października 2019r.

DZIEŃ CHŁOPCA - SAMORZĄD SZKOLNY

Jeszcze raz wszystkim naszym wspaniałym chłopakom chcemy życzyć samych wspaniałości i słodkości życia... 30 września 2019 r. Dzień Chłopaka w naszej szkole obchodziliśmy na słodko. Dziewczyny składały chłopcom szczere życzenia i częstowały cukierkami.
Samorząd Szkolny

1 października 2019r.

Baśniowe pałace śląskich przemysłowców

Gdzie można znaleźć baśniowe pałace? Wcale nie za siódmą górą, ani siódmą rzeką, a w samym sercu Śląska.

Uczniowie klasy 5a byli uczestnikami zajęć Baśniowe pałace śląskich przemysłowców w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego,  podczas których poznali  mało znany, uboczny, a do dziś cieszącym oczy efekcie XIX – wiecznej rewolucji przemysłowej w naszym regionie. Czyli … rezydencje magnatów przemysłowych, które w otoczeniu parków i lasów wciąż zachwycają piękną formą, to pałace i zamki  w Pławniowicach, Brynku, Świerklańcu, Nakle, Mosznej, Miechowicach...
Podczas zajęć przypomniano pionierów śląskiego przemysłu, rody największych potentatów przemysłowych, nie zabrakło też historii o śląskim Kopciuszku.
Każdy uczestnik otrzymał mapę, na której naklejał  wizerunki wybranych pałaców – może później, razem z rodzicami, wykorzysta ją podczas niedzielnej wycieczki.

Krystyna Zugaj

1 października 2019r.

Grupa przedszkolna Elfów odwiedziła 2c

30 września 2019r.

Zajęcia basenowe klas trzecich

Wszystkie klasy trzecie rozpoczęły naukę pływania na basenie "Delfin". Uczniowie chętnie uczestniczą w tak zorganizowanych lekcjach wychowania fizycznego. Wśród trzecioklasistow wzrosła świadomość zalet wynikajacych z regularnego pływania. Dlatego też, zajęcia te, cieszą się tak wielkim entuzjazmem!

wych. K. Łącka      J. Jaworska     K. Mazur 

30 września 2019r.

Warsztaty pozłotnicze u króla Midasa

Klasa 5a wybrała się na zajęcia edukacyjne w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, gdzie mieli możliwość posłuchać opowieści o królu Midasie, poznać  tajniki pracy konserwatorskiej.
Uczniowie poznali historię i zasady „złocenia” szlagmetalem , tej bardzo popularnej w XIX wieku techniki dekoracyjnej.
 W części praktycznej warsztatów każdy uczestnik samodzielnie „wyzłocił” gipsowe repliki zabytków prezentowanych na wystawie „Słusznie słyną dziś Gliwice…”.
Krystyna Zugaj

19 września 2019r.

Osobliwości Świata Fizyki

19 września klasy 7 wzięły udział w warsztatach zatytułowanych „Osobliwości świata fizyki”, które corocznie są organizowane przez Uniwersytet Otwarty na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W tym roku uczniowie wysłuchali wykładów pt. „Pod napięciem…” oraz „ Ogień – wróg czy przyjaciel?”. Zobaczyliśmy wiele ciekawych doświadczeń, w których mogli także uczestniczyć nasi uczniowie.

Ewa Zakrzewska

13 września 2019r.

ZEBRANIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W piątek 13 IX 2019 r., odbyło się ZEBRANIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO. Uczestniczyli w nim uczniowie z trójek klasowych oraz 

Rada Samorządu Uczniowskiego wybrana na mocy wyborów z dnia 30.05.2019 r. w skład której wchodzą:
Przewodnicząca: Hanna Baldysz kl. VI d
Zastępca: Alicja Jasińska kl. VI c
Skarbnik: Kinga Waliczek kl. VI c
Samorząd Uczniowski zatwierdza Szkolny Program Wychowawczo - Profilaktycznych, oraz pozytywnie przychyla się do zaproponowanych przed Dyrektora szkoły dni wolnych od nauki na rok szkolny 2019/2020. W trakcie zebrania uczniowie pozytywnie zaopiniowali kandydatów na Opiekunów Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2019/2020

Małgorzata Bartocha, Lucyna Nocek, Małgorzata Koczyk 

11 września 2019r.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny: "KUNDEL BURY, KUNDEL SZARY..."

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu  Plastycznego: "KUNDEL BURY, KUNDEL SZARY POTRZEBUJE CIĘ DO PARY. ZAOPIEKUJ SIĘ NIM PROSZĘ, A PRZYNIESIE CI KALOSZE… - NA
WSPÓLNY SPACER" 

II MIEJSCE: MARCEL CHUDY, VIB
III MIEJSCE: ZOFIA RZEŹNIKIEWICZ, KL. VIB
KWALIFIKACJE DO WYSTAWY: ALICJA TURKOWSKA IVA, JULIA HAJBOWICZ IVA, DOMINIK STYŁA VIA

Gratulacje!!!
Iwona Bogatko

10 września 2019r.

Festiwal Miasta Gliwice

Energetycznie, kolorowo i niezwykle różnorodnie odbył się tegoroczny Festiwal Miasta Gliwice. Oczywiście nie zabrakło naszej szkoły.

Przerwy i lekcje

Nr lekcji
Godzina lekcji
0 7.10-7.55
1 8.00-8.45
2 8.50-9.35
3 9.40-10.25
4 10.35-11.20
5 11.30-12.15
6 12.35-13.20
7 13.35-14.20
8 14.30-15.15
9 15.20-16.05

2 września 2019r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

 

 

  
 
 
 
 
 
Kalendarz  
 
 
E-NAUCZANIE  
KONSULTACJE  
Ogłoszenia  
Aktualności  
Rekrutacja !!!  
Klasa dwujęzyczna  
WAŻNE DLA KLAS 8!!!  
Integracja  
Zastępstwa  
Dzienniczek ucznia  
Kalendarz  
Planowane wydarzenia  
Zajęcia pozalekcyjne  
Podręczniki  
Stołówka  
Projekty  
Konkursy  
Nauczyciele  

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie Wszystko Dla Dzieci
 

 

Jesteś
1153695

gościem
od 26.05.2009