Strona Główna
  Dokumenty zespołu
  Pracownicy zespołu
  Kontakt
 

Wynajem sal SP39

 

  Pedagog
  Psycholog
  Opieka zdrowotna
i stomatologiczna
   

 


  Wydarzenia
  Historia


  biuletyn informacji publicznej
   
  Przydatne linki

FB ZSP 4

 

 

FB Przedszkole 28

 

 

Aktualności

18 listopada 2019r.

Projekt „Starszy bart, młodsza siostra” -klasa Ic odwiedziła klasę Vd

12 listopada 2019r.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Fotoreportaż - Zobacz

12 listopada 2019r.

ŚPIEWAMY HYMN POLSKI o godz. 11.11

12 listopada 2019r.

Szkolny stopień Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

5 listopada odbył się szkolny stopień Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Przystąpiło do niego jedenastu najlepszych matematyków klas siódmych i ósmych, którzy o godzinie 9:00 zmierzyli się z 22 zadaniami konkursowymi, pod okiem komisji w składzie:  p.Małgorzata Koczyk, p.Krystyna Zugaj.

12 listopada 2019r.

Straszna rewia mody w klasie 5a

31 października klasa 5a przygotowała Straszną rewię mody. Kategorie zabawy: straszny ubiór, straszny makijaż, straszna ozdoba.

8 listopada 2019r.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS. - Jesień 2019

W piątek 8 listopada  uczniowie naszej szkoły brali udział w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS. - Jesień 2019

W konkursie wzięło udział 69 matematyków z klas III - VIII.

Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dwóch miesięcy od dnia przeprowadzenia konkursu.

TRZYMAMY KCIUKI!

6 listopada 2019r.

Klasy piąte oglądają film pt. "Sposób na Alcybiadesa"

4 listopada 2019r.

2d na lekcji w terenie

W piękny, jeszcze jesienny dzień uczniowie klasy II d  wyposażeni w przyrządy i pomoce przyrodnika, wyruszyli na lekcję w teren. Dzieci obserwowały owady, nalot na drzewach, budowę liścia. Stare i grube klony, dęby i lipy zostały skrupulatnie pomierzone przy zastosowaniu narzędzi leśnych. Zajęcia przeprowadzone w terenie były doskonałą okazją do zwrócenia uwagi uczniów na składniki przyrody, zmiany zachodzące w środowisku w najbliższym otoczeniu ich miejsca zamieszkania. Dzieci z zainteresowaniem poznawały napotkane rośliny, wykazując kulturę obcowania z przyrodą. Końcowym efektem zajęć terenowych była wymiana spostrzeżeń dokonanych przez uczniów, omówienie wyników obserwacji i pomiarów.
 Katarzyna Kukurowska

31 października 2019r.

Dzień Śpiocha w 5a

29 października 2019r.

Dzień Śpiocha

W poniedziałek 28 października uczniowie naszej szkoły mogli bezkarnie przysypiać na lekcjach z okazji obchodów Dnia Śpiocha:)
Na wyróżnienie zasługują klasy 1 c, 3 c oraz 3 a - gdzie wszyscy uczniowie przebrali się w piżamki.

Samorząd Szkolny z opiekunami

29 października 2019r.

SKKT WŁÓCZYKIJE - wycieczka po Gliwicach

W piątek 25 października w ramach SKKT wybraliśmy się na drugą w tym roku wycieczkę po Gliwicach. Tym razem przeszliśmy trasę od ulicy Dworcowej przez Konarskiego do ulicy Robotniczej, gdzie znajduje się GZUT. Pan przewodnik opowiedział nam o historii tego zakładu. Następnie przeszliśmy na cmentarz hutniczy, gdzie znajduje się grób Johna Baildona, przemysłowca, inżyniera, uważanego za ojca współczesnego hutnictwa żelaza. Następnie przeszliśmy trasą kolejki wąskotorowej, obok starego stadionu Piasta Gliwice, mostem nad Kłodnicą i wzdłuż rzeki do parku Chrobrego. Trasa wzdłuż Kłodnicy prezentowała się niezwykle malowniczo w jesiennych barwach i towarzyszącym nam słońcu. Stamtąd mogliśmy również zobaczyć jedną z wież wartowniczych obozu koncentracyjnego, który mieścił się w tej okolicy. Zasłużony odpoczynek i zabawa w parku były przyjemnym zwieńczeniem naszej wędrówki.

29 października 2019r.

Wycieczka do Gospodarstwa Innego Wymiaru klasy 5a i 5c

W środę 23.10.2019r. klasy 5a i 5c wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa rolnego. Doświadczyli w bezpieczny sposób ciężkiej pracy rolnika poprzez np. dojenie sztucznej krowy, karmieniu kózek, wykopki i pieczenie ziemniaka, pieczenie bułek.

Dodatkową atrakcją był labirynt w kukurydzy oraz „park rolniczy" - park rozrywki i aktywności.

Justyna Szadkowska, Krystyna Zugaj

Co z mleka Dojenie sztucznej krowy

Labirynt w kukurydzy, lalki naszych dziadków - kukiełki z kukurydzy

Od ziarenka do bułeczki, pieczenie bułek

Wykopki i pieczenie ziemniaka

28 października 2019r.

Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej

W środę 16 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. Ceremonia pasowania rozpoczęła się od zadań, które nasi uczniowie musieli kolejno wykonać i trzeba przyznać, że poszło im znakomicie. Uroczystość naszą uświetniło przybycie przedstawicieli Klubu Sportowego Piasta. Nasi goście obdarowali pierwszoklasistów drobnymi upominkami, a Orzełek Piastuś towarzyszył i pomagał dzieciom podczas rozwiązywania zadań. Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 39. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawcy: Bożena Purchała, Hanna Reiter, Ewelina Pawłowska, Jolanta Jakubowska

Fotoreportaż - Zobacz

23 października 2019r.

Żywa lekcja przyrody

We wtorek 22 października naszą szkołę w odwiedził wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt pan Andrzej Pająk. Podczas żywej lekcji biologii uczniowie mieli okazję bliżej poznać egzotyczne zwierzęta. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć i dotknąć żywego pytona siatkowanego oraz tygrysiego, jaszczurkę tarczową czy agamę brodatą. Wśród uczestników spotkania dreszczyk emocji wzbudził legwan oraz niepozorny, a jednak bardzo groźny żółw jaszczurowaty. Ta ,,żywa lekcja przyrody” z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczniów i pozwoli lepiej zrozumieć świat gadów.

23 października 2019r.

Klasa 7b reprezentowała naszą szkołę w trakcie I Konferencji Naukowej Młodzieży

Uczniowie z klasy 7b mieli ostatnio okazję reprezentowania naszej szkoły w trakcie I Konferencji Naukowej Młodzieży organizowanej przez Politechnikę Śląską. Tymoteusz Tarka oraz Jakub Cieśla wygłosili tam swoją prelekcję pt. "Racjonalna gospodarka odpadami - jak zapobiegać powstawaniu nadmiernej ilości odpadów", która została doceniona przez szerokie grono jurorów. Życzymy dalszych sukcesów!

A. Niesobski

22 października 2019r.

Mistrz Ortografii 2019

21 października 2019r.

Odblaskowe pierwszaki

15 października 2019r.

Klasy 3a, 3b, 3c oraz 2a na przedstawieniu "Alladyn... baśń tysiąca i jednej noc

Klasy 3a, 3b, 3c oraz 2a na przedstawieniu "Alladyn... baśń tysiąca i jednej nocy" zorganizowanym w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II

14 października 2019r.

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Obchody Dnia Edukacji Narodowej są doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za twórczy wysiłek nauczycieli  i  pracowników szkoły uczestniczących w dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków.
10 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku akademię przygotowali uczniowie klasy IIA i IID pod okiem swoich wychowawczyń. Przedstawienie spodobało się i rozbawiło zebranych, którzy dali temu wyraz śmiejąc się i bijąc brawa.

 Katarzyna Kukiełka, Katarzyna Kukurowska

11 października 2019r.

Przygotowania do zimy uczniów klasy 3b

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klas szóstych

Fotoreportaż - Zobacz

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klasy 5a

W środę 09.10.2019r. klasa 5a z okazji Dnia Chłopca  była w gliwickiej kręgielni. Wszyscy wspaniale się bawili, odstresowali. Gra w kręgle to znakomita rozrywka z dawką zdrowej i przyjaznej rywalizacji.
Krystyna Zugaj

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klas 2b i 2d

3 października uczniowie klas 2b, 2d wyruszali na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Opola. Ponieważ bardzo lubimy zwierzęta udaliśmy się tam z wielką ochotą. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znamy z fotografii i opowiadań. Niektóre naprawdę budzą grozę, a niektóre chciałoby się zabrać do domu.

K. Biaduń, K. Kukurowska

11 października 2019r.

Dzień chłopaka klas 1abc i 2c

7 października 2019r.

4a i 4b na wycieczce integracyjnej w Starych Tarnowicach

W dniu 30/09/2019 r. uczniowie klas 4a i 4b brali udział w wycieczce integracyjnej do Tarnowic Starych świętując jednocześnie Dzień Chłopaka. W miejscowości oddalonej od Gliwic o zaledwie 20 km czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu wycieczki była rycerska przygoda w renesansowym zamku czyli "żywa" lekcja historii w czasie której dzieci dowiedziały się ile ważyła rycerska zbroja, ile ważył miecz, jak strzelano z łuku. Każda odpowiedź była ilustrowana odpowiednim narzędziem rycerskiego fachu. Kolejną atrakcją były warsztaty artystyczne polegające na malowaniu tkanin.
Podczas zajęć artystycznych dzieci otrzymały bawełniane torby, kalki, wzory grafik oraz specjalistyczne farby. Trzeba przyznać, że wszystkie torby wyszły fantastycznie i wyjątkowo :) Na sam koniec czekało nas grillowanie na zamkowym gościńcu czyli prawie królewska uczta :)

P.Siudmak, M. Stepek

4 października 2019r.

Światowy Dzień Turystyki

27 września w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki SKKT zwiedzało Gliwice. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w siedzibie gliwickiego PTTK, które mieści się przy ulicy Rynek 11. Swoją wizytę utrwaliliśmy na kartach księgi pamiątkowej. Kolejny punkt programu to wejście wieżę widokową kościoła p.w. Wszystkich Świętych skąd podziwialiśmy panoramę naszego miasta, a nawet charakterystyczne budowle Rybnika i Knurowa. Pan przewodnik opowiedział nam trochę o historii Gliwic. Ostatnim punktem wycieczki był spacer uliczkami przyległymi do Rynku, obejrzenie fragmentu dawnych murów miasta oraz zrewitalizowanej pozostałości bramy Czarnej (Raciborskiej). Smaczne lody dla ochłody były miłym podsumowaniem naszej krótkiej wyprawy.

4 października 2019r.

XXVII Zlot Młodzieży "Toszek 2019"

W sobotę, 21.09. nasze "Włóczykije" tradycyjnie wzięły udział w zlocie młodzieży. Zamek w Toszku w tym roku przywitał nas piękną pogodą. W naszej grupie tym razem była przewaga dziewczyn, dlatego nie braliśmy udziału w rozgrywkach piłki nożnej, ale pozostałe konkurencje zostały zaliczone. Oliwii Rydel udało się zdobyć  III miejsce w slalomie rowerowym, z czego jesteśmy bardzo dumni, bo to jedna z młodszych uczestniczek zlotu. Wszyscy jak zawsze dobrze bawili się na świeżym powietrzu i z e smakiem zjedli kiełbaski upieczone na grillu. Kolejna wyprawa już za tydzień w piątek.
Opiekun SKKT: Bożena Purchała

4 października 2019r.

Przysmaki w 1a

Kolorowe przysmaki klasy I a
Za oknem piękna, barwna jesień, więc nasza sala lekcyjna też przybrała jesienne kolory. Zgromadziliśmy też sporo darów jesieni, a w środę 2 października, przygotowaliśmy przysmaki z jajek i kolorowych jesiennych warzyw. Tym sposobem wspólnie zjedliśmy drugie śniadanie w klasie. Trzeba przyznać, że efekt kulinarnych działań był imponujący. Wszyscy świetnie poradzili sobie z przygotowaniem smakowitego posiłku. Brawo pierwszoklasiści, pokazaliście, że potraficie być samodzielni. Warto dodać, że nie zapomnieliśmy również o higienie przygotowywania, podawania i jedzenia potraw oraz bezpieczeństwie, przy posługiwaniu się sztućcami.
Bożena Purchała

4 października 2019r.

Niemiecki zagościł na przerwach

W ostatnim tygodniu język niemiecki zagościł w naszej szkole nie tylko na lekcjach, ale również podczas przerw. W ramach przerwy językowej chętni uczniowie klas młodszych i starszych zmierzyli się z krzyżówkami, łamigłówkami i rebusami, a za trud włożony w rozwiązanie zadań, zostali nagrodzeni dodatkową oceną z aktywności.

A. Šiška, B. Barczyńska

4 października 2019r.

Dzień chłopaka w 8a

3 października 2019r.

DZIEŃ CHŁOPCA W 7 A

Dzień Chłopca w naszej klasie od lat obchodzony jest szczególnie. No , bo i chłopaków mamy całkiem...całkiem....
Atrakcji było co niemiara ...na kilka godzin przenieśliśmy się w czasy średniowiecza!
Jako, że w Warowni Pszczyńskich Rycerzy się znaleźliśmy- to o rycerza życiu się dowiedzieliśmy, zbroję jego poznaliśmy, a także miecza dosięgnęliśmy pod okiem samego rycerza warownego – mistrza Jana.

W zamku zawsze bale się odbywały, dlatego warsztaty tańca średniowiecznego dane nam były.
A w czymże damy i jegomoście w średniowieczu chadzali, jakie stroje posiadali? Tego dowiedzieliśmy się na sali rycerskiej, a co więcej- odzialiśmy sami to i owo (oj, co za trudne nazwy).

Były zdjęcia i upominki. A i posiłkiem przepysznym nasz ugoszczono – dukatem z serem i szynką i przednim kompotem.

A potem spędziliśmy czas w Warowni Pszczyńskich Rycerzy na zabawach przy murach zamku, na placu zabaw, który radości daje co niemiara, a magiczny jest w swym majestacie, a żeby nudy nie było waszmościowie nasi do kilku zabaw porwani zostali, co by zwinność i mądrośc ich sprawdzić.
 
Najznakomitszym i najwszechstronniejszym rycerzem (czytaj : Misterem Klasy) został ŁUKASZ.

Ale zwinność i i zdolności innych waszmościów zaiste również docenione przez grono dworekz a i samą ochmistrzynię zostały.

1 października 2019r.

DZIEŃ CHŁOPCA - SAMORZĄD SZKOLNY

Jeszcze raz wszystkim naszym wspaniałym chłopakom chcemy życzyć samych wspaniałości i słodkości życia... 30 września 2019 r. Dzień Chłopaka w naszej szkole obchodziliśmy na słodko. Dziewczyny składały chłopcom szczere życzenia i częstowały cukierkami.
Samorząd Szkolny

1 października 2019r.

Baśniowe pałace śląskich przemysłowców

Gdzie można znaleźć baśniowe pałace? Wcale nie za siódmą górą, ani siódmą rzeką, a w samym sercu Śląska.

Uczniowie klasy 5a byli uczestnikami zajęć Baśniowe pałace śląskich przemysłowców w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego,  podczas których poznali  mało znany, uboczny, a do dziś cieszącym oczy efekcie XIX – wiecznej rewolucji przemysłowej w naszym regionie. Czyli … rezydencje magnatów przemysłowych, które w otoczeniu parków i lasów wciąż zachwycają piękną formą, to pałace i zamki  w Pławniowicach, Brynku, Świerklańcu, Nakle, Mosznej, Miechowicach...
Podczas zajęć przypomniano pionierów śląskiego przemysłu, rody największych potentatów przemysłowych, nie zabrakło też historii o śląskim Kopciuszku.
Każdy uczestnik otrzymał mapę, na której naklejał  wizerunki wybranych pałaców – może później, razem z rodzicami, wykorzysta ją podczas niedzielnej wycieczki.

Krystyna Zugaj

1 października 2019r.

Grupa przedszkolna Elfów odwiedziła 2c

30 września 2019r.

Zajęcia basenowe klas trzecich

Wszystkie klasy trzecie rozpoczęły naukę pływania na basenie "Delfin". Uczniowie chętnie uczestniczą w tak zorganizowanych lekcjach wychowania fizycznego. Wśród trzecioklasistow wzrosła świadomość zalet wynikajacych z regularnego pływania. Dlatego też, zajęcia te, cieszą się tak wielkim entuzjazmem!

wych. K. Łącka      J. Jaworska     K. Mazur 

30 września 2019r.

Warsztaty pozłotnicze u króla Midasa

Klasa 5a wybrała się na zajęcia edukacyjne w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, gdzie mieli możliwość posłuchać opowieści o królu Midasie, poznać  tajniki pracy konserwatorskiej.
Uczniowie poznali historię i zasady „złocenia” szlagmetalem , tej bardzo popularnej w XIX wieku techniki dekoracyjnej.
 W części praktycznej warsztatów każdy uczestnik samodzielnie „wyzłocił” gipsowe repliki zabytków prezentowanych na wystawie „Słusznie słyną dziś Gliwice…”.
Krystyna Zugaj

19 września 2019r.

Osobliwości Świata Fizyki

19 września klasy 7 wzięły udział w warsztatach zatytułowanych „Osobliwości świata fizyki”, które corocznie są organizowane przez Uniwersytet Otwarty na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W tym roku uczniowie wysłuchali wykładów pt. „Pod napięciem…” oraz „ Ogień – wróg czy przyjaciel?”. Zobaczyliśmy wiele ciekawych doświadczeń, w których mogli także uczestniczyć nasi uczniowie.

Ewa Zakrzewska

13 września 2019r.

ZEBRANIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W piątek 13 IX 2019 r., odbyło się ZEBRANIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO. Uczestniczyli w nim uczniowie z trójek klasowych oraz 

Rada Samorządu Uczniowskiego wybrana na mocy wyborów z dnia 30.05.2019 r. w skład której wchodzą:
Przewodnicząca: Hanna Baldysz kl. VI d
Zastępca: Alicja Jasińska kl. VI c
Skarbnik: Kinga Waliczek kl. VI c
Samorząd Uczniowski zatwierdza Szkolny Program Wychowawczo - Profilaktycznych, oraz pozytywnie przychyla się do zaproponowanych przed Dyrektora szkoły dni wolnych od nauki na rok szkolny 2019/2020. W trakcie zebrania uczniowie pozytywnie zaopiniowali kandydatów na Opiekunów Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2019/2020

Małgorzata Bartocha, Lucyna Nocek, Małgorzata Koczyk 

11 września 2019r.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny: "KUNDEL BURY, KUNDEL SZARY..."

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu  Plastycznego: "KUNDEL BURY, KUNDEL SZARY POTRZEBUJE CIĘ DO PARY. ZAOPIEKUJ SIĘ NIM PROSZĘ, A PRZYNIESIE CI KALOSZE… - NA
WSPÓLNY SPACER" 

II MIEJSCE: MARCEL CHUDY, VIB
III MIEJSCE: ZOFIA RZEŹNIKIEWICZ, KL. VIB
KWALIFIKACJE DO WYSTAWY: ALICJA TURKOWSKA IVA, JULIA HAJBOWICZ IVA, DOMINIK STYŁA VIA

Gratulacje!!!
Iwona Bogatko

10 września 2019r.

Festiwal Miasta Gliwice

Energetycznie, kolorowo i niezwykle różnorodnie odbył się tegoroczny Festiwal Miasta Gliwice. Oczywiście nie zabrakło naszej szkoły.

Przerwy i lekcje

Nr lekcji
Godzina lekcji
0 7.10-7.55
1 8.00-8.45
2 8.50-9.35
3 9.40-10.25
4 10.35-11.20
5 11.30-12.15
6 12.35-13.20
7 13.35-14.20
8 14.30-15.15
9 15.20-16.05

2 września 2019r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

 

 

  
 
 
 
 
 
Kalendarz  
 
 
Ogłoszenia  
Aktualności  
Rekrutacja !!!  
WAŻNE DLA KLAS 8!!!  
Integracja  
Zastępstwa  
Dzienniczek ucznia  
Kalendarz  
Planowane wydarzenia  
Zajęcia pozalekcyjne  
Podręczniki  
Stołówka  
Projekty  
Konkursy  
Nauczyciele  

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie Wszystko Dla Dzieci
 

 

Jesteś
975845

gościem
od 26.05.2009