Strona Główna
  Dokumenty zespołu
  Pracownicy zespołu
  Kontakt
 

Wynajem sal

 

 

  Pedagog
  Psycholog
  Opieka zdrowotna
i stomatologiczna
   

 


  Wydarzenia
  Historia


  biuletyn informacji publicznej
   
  Przydatne linki

FB ZSP 4

 

 

FB Przedszkole 28

 

 

Aktualności

19 listopada 2021r.

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

W środę 17.11.2021, w samo południe, na świetlicy odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, zorganizowany przez Samorząd Szkolny w osobie Kingi Waliczek z klasy 8b. Jury w skład którego oprócz Kingi wchodziły panie Aleksandra Ziaja oraz Małgorzata Koczyk, oceniło występy przedstawicieli klas od pierwszych po ósme, zarówno solistów jak i zespołów. Zwyciężyły uczennice klasy IVc Maja Bartosik i Zuzanna Madej, które nie tylko zaśpiewały czysto wszystkie zwrotki pieśni "Maszerują Strzelcy", ale również przygotowały ciekawą choreografię. Drugie miejsce zajęli Ex aequo Jacek Geisler z klasy 8b i Samuel Malinowski z 8c. Trzecie miejsce zdobył uczeń klasy 1c Tymoteusz Rudowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladki i dyplomy, a zwyciężczynie dodatkowo nagrodzono grą "5 sekund - Polska".

19 listopada 2021r.

5b zgłębia temat "instrukcji"

Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5b  poznali jedną z form wypowiedzi użytkowych, jaką jest instrukcja. Po części teoretycznej przyszła kolej na działanie, czego efektem były samodzielnie wykonane gry planszowej z bardzo dokładnymi instrukcjami.

16 listopada 2021r.

Wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

Gratulacje dla uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego:

Język polski:
Hanna Grela 8b
Hanna Górczyńska 8b
Emilia Augustyniak  8b
Mateusz Czmok  8c
Tymon Majchrzak 8c
Julia Kusiak 8c
Zuzanna Wietecha 8d
Edyta Zielińska 8d

Historia:
Jacek Geisler 8b
Tymon Majchrzak 8c

Język angielski:
Kamila Styła 8b
Hanna Górczyńska 8b
Hanna Grela 8b
Robert Mac Lean 8b,
Jacek Geiser  8b
Edyta Zielińska 8d
Amelia Krzyżanowska  8c      
Emilia Staszulonek 7c

Matematyka:
Tymon Majchrzak klasa 8c

Fizyka:
Tymon Majchrzak klasa 8c

Chemia:
Hanna Górczyńska 8b
Tymon Majchrzak 8c
Maria Perek-Wujcik 8d
Hanna Grela 8b
Bartosz Bartocha 8c
Mateusz Czmok 8c

Biologia:
Zuzanna Wietecha 8d
Edyta Zielińska 8d
Alicja Borycka 8d
Hanna Górczyńska 8b
Mateusz Czmok 8c
Kacper Mikielewicz 7d
Dawid Marenin 7c

Trzymamy kciuki za kolejny etap!

16 listopada 2021r.

Klasa 7b w teatrze na spektaklu ''Zemsta"

W środę 10.11.2021 roku klasa VIIb  wybrała się na wycieczkę do Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie wzięła udział w spektaklu ''Zemsta" na podstawie komedii Aleksandra Fredry. Klasa stanęła na wysokości zadania jeśli chodzi o odpowiedni ubiór i zachowanie podczas spektaklu. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w restauracji McDonald :)

16 listopada 2021r.

Klasa 1c odwiedziła grupę przedszkolną Sowy

3 listopada klasa 1c odwiedziła swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola z grupy Sowy. Dzieci bawiły się wspólnie na placu zabaw w ramach projektu Mlodszy brat, starsza siostra.

16 listopada 2021r.

Międzynarodowy Konkurs ,,Laurka dla bohatera"

Uczennica Wiktoria Walczak zdobyła 1 miejsce w grupie wiekowej 10-12 lat w Międzynarodowym Konkursie ,,Laurka dla bohatera". Wykonała laurkę dla Górnoślązaczki i polskiej patriotki Józefy Bramowskiej, która w okresie powstań śląskich i plebiscytu działała na rzecz przyłączenia Górnego Śląska do Polski.  Konkurs organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej - IPN oddział w Kielcach, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 4 do 12 lat, mieszkających w kraju i za granicą. Nadesłano 778 prac plastycznych polskich dzieci z całego świata. Do konkursu uczennicę przygotowywał nauczyciel historii Grzegorz Kamiński.

link do wyników Międzynarodowego Konkursu:  https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/154328,Kielce-Wyniku-miedzynarodowego-konkursu-Laurka-dla-bohatera.html

16 listopada 2021r.

Wystawa znaczków pocztowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nauczyciel historii Grzegorz Kamiński przygotował w szkolnym atrium z uczniami klas 5a i 5b  wystawy ,,Znaczki pocztowe o tematyce patriotycznej, powstańczej i wojskowej'' oraz wystawę ,,Kokarda Narodowa". Na wystawie prezentowane były znaczki wydane przez Pocztę Polską ze zbiorów nauczyciela Grzegorza Kamińskiego i Kokardy Narodowe wykonane  przez uczniów klasy 5a.

16 listopada 2021r.

Uczczenie 83. rocznicy Nocy Kryształowej

Uczennice naszej szkoły z klasy 5b Magdalena Borawska i Wiktoria Walczak razem z nauczycielem historii Grzegorzem Kamińskim  pomagały 9 listopada 2021 r. w przygotowaniu uroczystości 83. rocznicy Nocy Kryształowej, której organizatorem było Muzeum w Gliwicach. Uroczystości odbyły się przy tablicach pamiątkowych w Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu, Pyskowicach, Toszku, Wielowsi w miejscach gdzie były podpalone synagogi przez niemieckich nazistów z 9 na 10 listopada w 1938 roku podczas nocy kryształowej. Nasze uczennice zapalały  również świece na menorze przy tablicy w Toszku gdzie dawniej była synagoga.

10 listopada 2021r.

Obwody elektryczne w klasach ósmych

Zaświeciło, zakręciło, odleciało, zadzwoniło - czyli obwody elektryczne w klasach ósmych.

Uczniowie klas VIII na lekcji fizyki budowali proste obwody elektryczne. W efekcie żarówki świeciły, wiatraczki się kręciły i odlatywały, a dzwoneczki dzwoniły :)

Fizyka jest fajna!
Ewa Zakrzewska

10 listopada 2021r.

"Szkoła do hymnu"

„Szkoła do hymnu” 2021 – świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W ostatni dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości nasi uczniowie wspólnie odśpiewali  hymn narodowy.
Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał  w naszej szkole o symbolicznej godzinie 11:11.
W ten sposób  społeczność szkolna włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

10 listopada 2021r.

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada to Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji nasz zespół teatralny przygotował montaż muzyczno-poetycki. Nie możemy zaprosić was na aulę, żebyście obejrzeli to na scenie, więc serdecznie zapraszamy do zobaczenia naszego występu na stronie szkoły. Mam nadzieję, że godnie uczciliśmy to święto.

Bardzo serdecznie chciałam podziękować występującym uczniom z klas: 4a, 5b, 7a i 8a.

Mirella Domaradzka

10 listopada 2021r.

Życzenia dla Niepodległej

10 listopada 2021r.

11 listopada z matematyką w tle

9 listopada 2021r.

Obchodziliśmy dzień świętego Marcina

Na języku niemieckim obchodziliśmy dzień świętego Marcina. W ramach akcji "Starszy brat, młodsza siostra" klasa 6a na lekcji religii nagrała dla swoich młodszych kolegów krótki film, przedstawiający legendę o świętym Marcinie. Po zobaczeniu występu kolegów na dużym ekranie, najmłodsi uczniowie wykonali prace plastyczne - powstały pięknie ozdobione rogale, gęsi a nawet wizerunki świętego Marcina.

Aleksandra Šiška
Zuzanna Korzeniewska

8 listopada 2021r.

Wyniki konkursu "Drzwi do bajki"

Konkurs: "Drzwi do bajki".

Laureaci: I miejsceII d, II miejsce 1c, III miejsce II c.

Gratulujemy

8 listopada 2021r.

Wyniki konkursu plastycznego "Jesienne kompozycje"

Konkurs plastyczny "Jesienne kompozycje" został rozstrzygnięty:

I miejsce-Natalia Dubelek,Maja Wajda
II miejsce-Oliwier Chopcian, Natalia Ostaszyk
III miejsce-Hanna Cisowska,Magdalena Błaszczyk
Wyróżnienia: Hanna Cieśla,Magdalena Łomnicka,Hanna Wyleżałek

Gratuluję-Iwona Bogatko

8 listopada 2021r.

Święto Niepodległej Polski z matematyką w tle

5 listopada 2021r.

Klasa 1d na warsztatach LEGO

5 listopada 2021r.

Klasy II A i III A w miejscowości Żarki

Uczniowie klasy II A i III A odbyli ciekawą podróż do miejscowości Żarki, gdzie zwiedzając Stary Młyn wyruszyli w pasjonującą podróż w czasie. W jej trakcie poznali historię pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Bawili się robiąc cudaki zwierzaki z siana. Następnie podczas wizyty w Manufakturze przyjrzeli się  procesowi powstawania słodyczy od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, a następnie po wyrobieniu zamienia się w cukierki. W trakcie pokazu każdy własnoręcznie wyczarował swojego lizaka. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach robienia pizzy, była to okazja, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym włoskim specjale. Mali kucharze ubrani w fartuszki i czapki kucharskie pod fachowym okiem szefa kuchni przygotowali pizzę z dodatkami takimi, jak lubią najbardziej.

Aleksandra Sikora Justyna Jaworska Katarzyna Kukurowska

5 listopada 2021r.

Klasy 5 w Teatrze na "Przygodach Tomka Sawyera"

5 listopada 2021r.

Wyniki szkolnego konkursu "Mój Anioł Stróż"

5 listopada 2021r.

Dzień postaci z bajek

Dzień postaci z bajek; czytamy bajki, niekoniecznie znane każdemu ale przez nas lubiane. 

 

5 listopada 2021r.

Dzień postaci z bajek: ozdabiamy drzwi

Dzień postaci z bajek: ozdabiamy drzwi! Które są najpiękniejsze? Dowiecie się wkrótce. Wybór jest bardzo trudny. 

3 listopada 2021r.

Webinarium w ramach Global Media and Information Literacy Week 2021

Uczniowie klas 7b, 8a, 8c oraz towarzyszący im nauczyciele uczestniczyli w webinarium zorganizowanym w ramach Global Media and Information Literacy Week 2021, którego organizatorem jest UNESCO.
Tematyka webinarium bardzo wszystkich zainteresowała. Okazało się, że nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak potężne urządzenia nosimy w swoich kieszeniach/torebkach. Telefon przestał być narzędziem, za pomocą którego wysyłamy sms, rozmawiamy za pomocą połączeń głosowych czy robimy zdjęcia. Obecny telefon to superkomputer o prędkości obliczeniowej porównywalnej do superkomputerów z lat ubiegłych. Czujniki, w które są wyposażone obecne telefony, pozwalają stworzyć z tych niepozornych urządzeń wirtualne laboratorium o niespotykanych dotąd możliwościach, dają wiele możliwości do przyswajania wiadomości oraz zdobywania umiejętności. Na pewno to wykorzystamy 😊
Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z tematem. Nagranie z webinarium może udostępnić pan Marek Foryś.

3 listopada 2021r.

Eliminacje Mistrzostw Gliwic Igrzysk Dzieci w piłce nożnej

W dniu 12.10.2021 nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach Mistrzostw Gliwic Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej chłopców rocznik 2009 i młodsi. Zawody były rozgrywane w SP1 w Gliwicach. Zespoły z Gliwic zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne, a my graliśmy w grupie C.
Wyniki:

  1. SP10 – SP38 -> 4:3
  2. SP17 – SP1 -> 5:0
  3. SP39 – SP38 -> 3:0
  4. SP17 – SP10 -> 4:0
  5. SP1 – SP39 -> 1:2
  6. SP38 – SP17 -> 0:4
  7. SP39 – SP10 -> 5:0
  8. SP1 – SP38 -> 2:1
  9. SP39 – SP17 -> 1:2
  10. SP38 – SP1 -> 0:4 

Tabela:              


miejsce

szkoła

punkty

1

SP 17

12

2

SP 39

9

3

SP 1

6

4

SP 10

3

5

SP 38

0

Nasi uczniowie zajęli 2 miejsce w grupie i wraz z SP17 wywalczyli awans do zawodów finałowych.
Zawody finałowe z
ostały rozegrane 25.10.2021 w SP6 w Gliwicach. Do zwycięzców grup zostały dolosowane zespoły z drugich miejsc i tak naszym przeciwnikiem w półfinale został zespół gospodarzy, który wygrał grupę B. Po zaciętym meczu, obfitującym w wspaniałe interwencje bramkarskie, słupki, poprzeczki i mnóstwo niewykorzystanych sytuacji obydwóch drużyn, nasi uczniowie zwyciężyli 1:0. To zwycięstwo dało nam awans do rundy finałowej. Do finału, który był rozgrywany systemem „każdy z każdym” awansowały 3 drużyny. Nasi uczniowie walczyli dzielnie, ale najpierw ulegli 4:7 SP30, a w ostatnim meczu nie sprostali SP17 przegrywając 2:8. Mistrzami Gliwic została szkoła SP17, a my zajęliśmy bardzo wysokie 3 miejsce.


X

SP 30

SP 17

SP 39

Punkty

Bramki

Miejsca

 

SP30

X

0:0

7:4

4

7:4

II

 

SP17

0:0

X

8:2

4

8:2

I

 

SP39

4:7

2:8

X

0

6:15

III

2 listopada 2021r.

Prace prezentuje Ala Turkowska z klasy 7a

Gorąco zapraszamy na kolejną indywidualną wystawę twórczości plastycznej.Tym razem swoje prace prezentuje Ala Turkowska z klasy 7a.

PS.To trzeba zobaczyć!

29 października 2021r.

DZIEŃ ŚPIOCHA 2021

W związku ze zmianą czasu letniego na zimowy, piątek 29 października został ogłoszony w naszej szkole Dniem Śpiocha. Uczniowie przyszli w piżamkach, szlafrokach oraz z ulubionymi podusiami. Niektórym udało się nawet bezkarnie pospać w czasie lekcji. Ten dzień wypełniony był zabawą ale również stworzył okazję do rozmowy o tym, jak ważny jest sen w życiu człowieka.

Samorząd Szkolny

 

29 października 2021r.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt.: „Jesienne drzewa”

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Katarzyna Moysa, Katarzyna Mazur

 

29 października 2021r.

Uczniowie przy Mogile Powstańców Śląskich

Uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielem historii Grzegorzem Kamińskim zapalili znicze przy Mogile Powstańców Śląskich na cmentarzu przy ul. Św. Wojciecha w Szobiszowicach.
Zbliża się Wszystkich Świętych, pamiętamy o powstańcach śląskich z Gliwic i powiatu gliwickiego w roku 100-lecia III powstania śląskiego.
Przez trębacza z orkiestry górniczej został odegrany utwór: „Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie".

Grzegorz Kamiński

28 października 2021r.

A W IA BYŁO ZDROWO I KOLOROWO

W czwartek 28.10.21 na lekcji pracy techniki pierwszoklasiści przygotowywali swoje przysmaki z jaj.  Były myszki, grzybki, łódki, kolorowe kanapki, ale przede wszystkim było zdrowo, kolorowo i pysznie J.
Katarzyna Kukiełka

27 października 2021r.

"Zwycięska noc naukowców z SP 39"

XVI edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2021 za nami. W konkursach ogłoszonych przez Centrum Popularyzacji Nauki z sukcesem licznie wystartowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 im. Obrońców Pokoju w Gliwicach. Opiekunem projektu był nauczyciel przyrody i biologii – pan Adrian Niesobski. W pomoc uczniom zaangażowała się także pani Ewelina Szewczyk, nauczyciel chemii.
Uczniowie szkoły pod okiem opiekunów wzięli udział w dwóch konkursach: „Eksperyment dla każdego: i małego i dużego – film popularnonaukowy” oraz „Nauka niejedno ma imię, czyli plastyczna opowieść o nauce”. Młodzi chemicy z SP 39, w których nieustannie zainteresowanie i pasję rozbudza pani Ewelina, zajęli I miejsce kategorii szkół podstawowych kl. 6-8 za film pt. „Codzienność oczami młodego chemika”. Ósmoklasistki: Kinga Waliczek, Hanna Górczyńska, Amelia Dubełek, Emilia Augustyniak i Hanna Grela nagrały film prezentujący trzy eksperymenty. Przygotowały mieszaninę oziębiającą, czyli wytłumaczyły, dlaczego posypujemy zimą drogi solą, sprawdziły, czy bursztyn jest prawdziwy, gdzie wykorzystały pojęcie gęstości oraz udowadniły wybielające właściwości tlenku siarki (IV). Warto dodać, że dziewczyny z powodzeniem równoważą zamiłowanie do nauk ścisłych z aktywnościami budzącymi ich artystyczne dusze.
Grupa pracująca pod skrzydłami pana Adriana została nagrodzona za prace plastyczne. W kategorii do lat 9 jednym z laureatów został Michał Grela za pracę pt. „Elektryczność to jest coś!”. Wśród starszych uczestników w wieku 10-15 lat uczniom szkoły przyznano dwie nagrody. „Matematyczno-fizyczne szaleństwa Alberta E.” autorstwa Kingi Waliczek otrzymały II miejsceHanna Górczyńska zdobyła III miejsce za pracę zatytułowaną „Pierwsza hodowla tkanek”.
Dodatkowo Kinga Waliczek otrzymała wyróżnienie, biorąc udział indywidualnie w konkursie „Przez żołądek do… nauki, czyli popisowe danie kuchni molekularnej”. Uczennica prowadząca swój kanał na YouTube poświęcony między innymi kulinariom, przygotowała popisowe „Smażone lody Kingi”.
Udział w kolejnych edycjach przedsięwzięcia to ciekawa przygoda dla młodych ludzi i zachęta do zgłębiania tajników pracy naukowców.
Gratulujemy zwycięzcom!

27 października 2021r.

Wirusoochrona

W dniach od 20.września do 15.października uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gliwicach, brali udział w #LekcjiHiegieny w ramach akcji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod nazwą #Wirusoochrona.

Akcja miała na celu:

-Przyswojenie i wdrażanie podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych

uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk;

- Zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;

- Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.


Wszystkie dzieci brały czynny udział w lekcji higieny wykazując się zaciekawieniem, aktywnością oraz pomysłowością. Wychowawcy zaprezentowali uczniom filmy edukacje oraz odbyli pogadanki z dziećmi na temat przestrzegania zasad higieny. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, uzupełniali karty pracy oraz kolorowanki. Na lekcjach higieny powstały również piękne plakaty propagujące dbanie o higienę.

Na zakończenie akcji, w Światowy Dzień Mycia Rąk, wszyscy uczniowie oglądnęli film instruktażowy i pod nadzorem swoich wychowawców uczyli się jak prawidłowo myć swoje ręce.

Podczas #LekcjiHigieny dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, poznały jak ważne jest aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

#Wirusoochrona  #lekcjaHigieny

Katarzyna Łącka-Kaleta

 


27 października 2021r.

Wypieki klasy 6a

Na rok szkolny 2021/2022 klasa 6a postanowiła umieścić w kalendarzu swoje nietypowe wydarzenia. Tym sposobem w każdym miesiącu będziemy obchodzić nasze własne, klasowe dni. Uczniowie postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko i we wtorek 26 października świętowali swój pierwszy klasowy Dzień Własnych Wypieków. Była niezwykła różnorodność, przygotowanie na 6, smaki na 6 i zaangażowanie na 6! Cieszymy się, że w naszej klasie mamy takie talenty, a dzisiejszy dzień chyba na stałe zagości w naszym kalendarzu :)

27 października 2021r.

Klasy 2b i 2c w House of Air

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Pod takim hasłem W dniu 26.października klasy 2b i 2c wybrały się do House of Air w Gliwicach. Aktywność ruchowa to podstawa aby utrzymać formę i dobra kondycję :)

K.Łącka  K.Mazur  E.Skomar

27 października 2021r.

Klasa 2b na jesiennym spacerze

W miniony piątek klasa 2B miała okazję podziwiać piękno jesiennej przyrody. Pogoda dopisała, a kolory jesieni pięknie prezentowały się na tle błękitnego nieba. To się nazywa prawdziwa lekcja przyrody! 
K. Łącka
E.Skomar 

25 października 2021r.

Zdrowa przekąska klasy 2a

25 października 2021r.

Wyniki szkolnego konkursu pt. ,,Jesienne barwy na wybiegu”

25 października 2021r.

Klasa 1b w stadninie koni „Ranczo Leśna”

W ubiegłym tygodniu klasa pierwsza 1b wybrała się na wycieczkę do stadniny koni „Ranczo Leśna”w Zabrzu Mikulczycach. Podczas tej wycieczki uczniowie byli pod czujnym opieką pana Szymona Polednika instruktora jeździectwa, mistrza Polski jednej z konkurencji Polish Cowboy Race oraz pani Zuzanny Polednik wicemistrzyni w jednej z konkurencji Western Hoursemanship.
Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda stadnina, miały okazję pod opieką gospodarzy czyścić konie i zobaczyc jak odpowiednio je siodłać. Zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego przebywania z końmi oraz poznał ciekawostki na ich temat, dzięki panu Janowi Kmicikowi który podzielił się swoją wiedzą na ten temat. Po odpowiednim przeszkoleniu, dzieci miały okazję do przejażdżki konnej. Z radością i uśmiechem wsiadały na grzbiety czworonożnych przyjaciół Wirhana i Erosa. Na koniec wszyscy razem nakarmiliśmy konie i poszliśmy jak z ogniska.
Jednak to, co dobre szybko się kończy lecz z pewnością jeszcze zawitamy do stadniny Ranczo Leśna.

25 października 2021r.

Klasa 2a na wycieczce do lasu

Uczniowie  klasy 2A wybrali się do lasu w celu prowadzenie obserwacji środowiska leśnego, najbliższej okolicy oraz podziwiania piękna jesiennej przyrody.
Justyna Jaworska

25 października 2021r.

Klasa 2c przygotowała sałatki warzywne

Uczniowie klasy 2c przygotowali sałatki warzywne oraz owocowe zgodnie z poznanymi zasadami zdrowego odżywiania.  Dzieci wykazały się wspaniałymi umiejętnościami kulinarnymi a wszystkie sałatki wyglądały smakowicie i zostały szybko zjedzone.

20-22 października 2021r.

Wycieczka integracyjna klasy 7a,c i d w Pieniny

1 dzień

2 dzień

Dysoteka

3 dzień

22 października 2021r.

Warsztaty z klockami lego

W piątek 22 października klasa IA uczestniczyła w warsztatach, na których budowaliśmy budowle z klocków LEGO. Pod czujnym okiem animatorów zbudowaliśmy wieżę Eiffla, a potem kameleona, który poruszał się na swoich krótkich nóżkach. Dwie godziny zespołowej pracy , twórczego myślenia, a przede wszystkim cudownej zabawy.

Katarzyna Kukiełka

18 października 2021r.

I etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Od zeszłego tygodnia odbywają się w naszej szkole zmagania na I etapie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W poniedziałek 18 X chętni uczniowie najstarszych klas pisali fizykę, a dzień później matematykę, co uwieczniliśmy na zdjęciu.

18 października 2021r.

Klasa 2c na wycieczce do Telewizji Imperium

We wtorek 19.10.2021 uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Telewizji Imperium.  Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca w telewizji i poznać ją nieco "od kuchni". Dzięki profesjonalnemu sprzętowi mogły wcielić się w rolę dziennikarza lub operatora kamery. Wszyscy mieli również okazję wziąć udział w audycji radiowej Radia Imperium. Serdecznie dziękujemy Telewizji Imperium za zaproszenie.

18 października 2021r.

Prace plastyczne z grzybkami klasy 1d i 3a

 

18 października 2021r.

Klasa I d przygotowywała “zdrowe – uśmiechnięte kanapki

18 października 2021r.

Językowa przerwa

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się przerwa językowa, podczas której uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli języka niemieckiego. Najmłodsi utrwalali poznane słownictwo grając w memory, karty oraz dobble. Wśród starszych uczniów nie brakowało emocji podczas rozwiązywania krzyżówek, sięgnęli też po gry dostępne w naszym kąciku językowym i wykazali się dużą wiedzą dotyczącą krajów niemieckojęzycznych.

Aleksandra Šiška
Barbara Barczyńska

18 października 2021r.

Sówka uznania

18 października 2021r.

Plac Broni w wykonaniu klasy 5a

18 października 2021r.

MISTRZOSTWO GLIWIC W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT!

W dniu 13 października 2021 r. dziewczęta z rocznika 2007-2008 wzięły udział w rozgrywkach o mistrzostwo Gliwic. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny, a szkoły rozegrały spotkania w systemie "każdy z każdym". Już od samego początku nasze dziewczyny zaprezentowały swój wysoki poziom nie ulegając rywalkom. Pierwsze dwa mecze zakończyły się dla nas zwycięstwem: z SP20 spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, z SP41 3:0. Ostatni mecz jaki dziewczyny miały do rozegrania był z SP1. Zarówno nasza drużyna, jak i drużyna rywalek miały na swoim koncie dwa zwycięstwa więc wynik tego meczu decydował o tym, która z tych drużyn zostanie Mistrzem Gliwic. Początek spotkania był przez nasze dziewczyny mocno kontrolowany. To one podyktowały warunki gry i doprowadziły do wyniku 4:2. Jednak świadomość wagi tego meczu spowodowała, że wdarły się nerwy, ale pomimo tego dziewczyny walczyły do samego końca. Po bardzo emocjonującej końcówce mecz zakończył się wynikiem remisowym 4:4 co nie wyjaśniało kto zostanie Mistrzem Gliwic- konieczna była analiza uzyskanych i straconych bramek we wszystkich meczach. Zarówno nasza szkoła jak i SP1 miały 9 zdobytych bramek, wiec tu z kolei zadecydować miała liczba bramek straconych. I udało się! Nasze dziewczyny miały o 1 bramkę straconą mniej niż SP1 co zadecydowało o tym, że żeńska drużyna SP39 została MISTRZEM GLIWIC. Zwycięstwo w tych rozgrywkach dało naszym dziewczynom awans do kolejnego etapu i  wiosną 2022 będą reprezentować Miasto Gliwice w zawodach rejonowych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! :)

Skład drużyny:
Wiktoria Smoleń, Hanna Górczyńska, Patrycja Mierzowska, Aleksandra Bogdanowicz, Zuzanna Soczewińska, Zuzanna Krzyszkowska, Maria Perek- Wujcik, Alicja Borycka, Paulina Kozioł.

18 października 2021r.

Słodkie upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2021r.

Nagroda Prezydenta Miasta dla p. Iwony Bogatko

11 października 2021r.

Inegracja klas 6b i 8b

Klasy 6b i 8b w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku

11 października 2021r.

Dzień chłopaka w 3a

DNIA 30.10.2021  klasa III A  z okazji Dnia Chłopaka wybrała się do kina Cinema City na film pt. „Jak rozmawiać z psem ?”. Seans był bardzo udany. Oczywiście w kinie nie brakło pysznych przekąsek, które tylko w nim smakują tak wyjątkowo. Dodatkową atrakcją dla uczniów była wizyta w Mc Donaldzie, która sprawiła wszystkim wiele radości.

Katarzyna Kukurowska

8 października 2021r.

Akcja charytatywna "Kredkobranie"

8 października 2021r.

Koło "Sprawne palce"

8 października 2021r.

Starszy brat, młodsza siostra 5c i 8d

8 października 2021r.

Wycieczka 5c i 8d

8 października 2021r.

Dzień chłopaka 8d

7 października 2021r.

Dzień chłopaka 5a, 6a i 7b

Z okazji „dnia chłopaka” 30 września klasy 5a, 6a i 7b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Międzybrodzia Żywieckiego. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności wspinaczkowe podczas zabaw w parku linowym „Trolandia”. Część grupy weszła na górę Żar, pozostali wjechali kolejką. Na górze Żar uczestnicy skorzystali z toru saneczkowego, salonu gier, gastronomi i zakupili pamiątki. Drogę powrotną cała grupa pokonała kolejką.
Cieszymy się, że po tak długiej izolacji i nauczaniu zdalnym mogliśmy wspólnie spędzić czas. Uczniowie z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i już nie mogą doczekać się kolej.

7 października 2021r.

Zbiórka książek

Pierwsza porcja darów już czeka na czytelników.
Zapraszamy do czytania! 

6 października 2021r.

Klasy 2b i 2c w kinie

28 września klasy 2b oraz 2c z okazji Dnia Chłopaka wybrały się do kina na film animowany pod tytułem: „Mała wielka stopa". 
K.Łącka, E. Skomar, K. Mazur

6 października 2021r.

Dzień chłopca w 2b

W 2b dziewczynki postanowiły obdarować chłopców babeczkami, które upiekła Kasia. Na szczęście zrobiła ich tyle, ze wystarczyło dla całej klasy :) 
K. Łącka, E. Skomar

6 października 2021r.

Dzień Chłopaka w 2C

5 października 2021r.

Mistrzostwo Gliwic szkół podstawowych -sztafetowe biegi przełajowe

W dniu dzisiejszym 05.10.2021 odbyły się zawody sportowe o Mistrzostwo Gliwic szkół podstawowych -sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny dziewcząt i chłopców z młodszego i starszego rocznika.

W kategorii klas IV-VI Dziewczęta zajęły 3 miejsce
Bijok Iwona Marczak Paulina Walaszczyk Nina Ochman Lena Krochmal Emilia Zaczyńska Maja

Chłopcy klas IV-VI miejsce 2 w Gliwicach
Graczyk Igor Janowiec Filip -- Krzyszkowski Jan Langa Paweł Sidor Michał Chmielarczyk Adam

Chłopcy klas VII-VIII miejsce 3 w Gliwicach
Maksymilian Nicpoń Adam Piasny Adrian Zając Patryk Kubacki Paweł Walke Szymon Pyda Dziewczęta klas VII-VIII miejsce 3 w Gliwicach Julia Hajbowicz Hania Górczyńska Hania Grela Edyta Zielińska Agata Zarzycka Teresa Bijok

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
MARCIN GUŚ

1 października 2021r.

WYCIECZKA KLAS IA, IB, ID Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Dnia 29.09.2021 uczniowie klas I pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do kina świętując w ten sposób Dzień Chłopaka. Wybór padł na film pt. „Psi patrol” . To opowieść o bohaterskich pieskach i o chłopcu którzy niosą pomoc potrzebującym. Film wszystkim bardzo się podobał. Był niezwykle ciekawy i wartościowy, a wspólnie spędzony czas bezcenny.

Katarzyna Biaduń, Katarzyna Kukurowska , Katarzyna Kukielka

1 października 2021r.

Klasy czwarte w Toszku

Klasy czwarte podczas wycieczki z okazji Dnia Chłopca odwiedziły zamek w Toszku. Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem Centrum Ekspozycji Historycznych obfitowało w wiele emocji, a zejście do lochów niejedną niewiastę przyprawiło o dreszcze. Na szczęście nie zabrakło odważnych chłopców, którzy, zakładając rycerską przyłbicę i biorąc w dłoń topór, odstraszyli wszystkie duchy. No może poza jednym… Pojawienie się podczas projekcji spektaklu „Legenda o złotej kaczce” Białej Damy było nie lada niespodzianką.

Czwartoklasiści mieli okazję się zintegrować w plenerowej grze w podchody, którą uwieńczyło znalezienie skrzyni ze skarbem oraz zasłużony poczęstunek – grillowana kiełbaska. Po nabraniu sił chłopcy stanęli w szranki o tytuł mistera. Wykazali się dużą sprawnością, bowiem nie tylko świetnie poradzili sobie z piłką do ping ponga, ale równie efektownie skakali na skakance, a nawet kręcili hula-hop.

Zmęczeni, ale zadowoleni po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy do Gliwic.

Mirella Domaradzka
Adrian Niesobski
Angelika Kawa

1 października 2021r.

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących

30 września 2021r.

Dzień chłopaka - 5b i 7a

Z okazji Dnia Chłopaka i w ramach realizacji projektu "Starszy brat, młodsza siostra", klasy 5b i 7a postanowiły spędzić aktywnie dzień w parku trampolin HOUSE OF AIR w Gliwicach. Dzięki zainteresowaniu uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, klasy się zintegrowały i zacieśniły relacje koleżeńskie.

Ewa Zakrzewska
Grażyna Ozaist

30 września 2021r.

Dzień chłopaka - 7d

 

30 września 2021r.

Dzień chłopaka - 8a

 

30 września 2021r.

Dzień chłopaka - Samorząd uczniowski

24 września 2021r.

Wystawa prac Mai Caban z klasy 7c

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim kolejne indywidualne wystawki prac plastycznych. Jako pierwsza w tym roku prezentuje się Maja Caban z klasy 7c.

Zapraszam Iwona Bogatko

24 września 2021r.

Podchody klasowe 5c

W dniu 20 września nasza klasa miała możliwość zintegrowania się dzieki inicjatywie naszych rodziców i pomocy wychowawcy. Podzieleni na grupy musieliśmy rozwiązywac zagadki i zadania które prowadziły nas do poszczególnych punktów kontrolnych. Łatwo nie było ale udalo się w końcu zdobyc szyfr do zaczarowanej walizki w której czekał na nas skarb. Zabawa była rewelacyjna :) Dziękujemy.

22 września 2021r.

Zebranie Samorządu Uczniowskiego

14 września 2021r.

Uczniowie klasy ID i II A  byli na wycieczce w Rudach Raciborskich

14 września 2021r.

"Akcja- Integracja" klasy 6a w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Razem powitaliśmy nowy Rok Szkolny!

W dniu 13 września 2021 klasa 6a wzięła udział w "Akcji- Integracji" organizowanej przez Teatr Miejski w Gliwicach. Przygotowane plenerowe zajęcia integracyjne poprzez aktorskie zabawy pozwoliły uczniom na lepsze poznanie się, zgranie i poćwiczenie współpracy w grupie. Dzięki takim zajęciom integracyjnym możliwe jest lepsze poznanie siebie nawzajem, co ułatwia funkcjonowanie w szkole. Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. To co najważniejsze- przez całe zajęcia uczniom towarzyszyły uśmiechy na twarzach i mamy nadzieję, że pozostanie tak przez cały rok szkolny :)

11 września 2021r.

Narodowy Dzień Sportu

Nowy rok szkolny dopiero się zaczął, a u nas już się działo! :) W dniu 11 września 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 9. edycji Narodowego Dnia Sportu. W ramach tego wydarzenia nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Szkolny Turniej Koszykówki, który jak się okazało cieszył się dużym zainteresowaniem. Pokazaliście, że aktywność fizyczna jest dla każdego! :)

Narodowy Dzień Sportu SP39 w liczbach:
- ponad 80 uczniów
- 12 drużyn
- 18 meczów
- 120 minut aktywności fizycznej

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie, zawodnikom za chęci, zaangażowanie i grę zgodnie z zasadami fair play, a rodzinom za kibicowanie.
W związku z Narodowym Dniem Sportu życzymy Wam dużo sportowych wrażeń, nie tylko od święta, ale i na co dzień :)

Fotoreportaż: https://drive.google.com/drive/folders/1j9loqhW5MIdWpq-pKdLc7Y5hvIlRxb8Y?usp=sharing

1 września 2021r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

  
 
 
 
 
 
 
Kalendarz  
 
 
Ogłoszenia  
Aktualności  
Klasa pierwsza  
Klasa dwujęzyczna  
Klasa ósma  
Język m. n. niemiecki  
Integracja  
Zastępstwa  
Dzienniczek ucznia  
Organizacja roku szkol.  
Planowane wydarzenia  
Podręczniki  
Stołówka  
Projekty  
Konkursy  
Nauczyciele  
Plan lekcji  

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie Wszystko Dla Dzieci
 

 

Jesteś
1422434

gościem
od 26.05.2009