Zawody sportowe

Mistrzostwa Gliwic w koszykówce chłopców

W Mistrzostwach Gliwic w koszykówce chłopców rocznik 2007 i młodsi, nasi uczniowie zajeli 3 miejsce. Szkoda, że nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku kiedy to byliśmy najlepsi w Gliwicach i powiecie gliwickim, a na półfinałach Mistrzostw Śląska zajeliśmy 5 miejsce. Jednak nic straconego, trzeba dalej trenować i za rok się poprawić.

opiekun drużyny
Marcin Puc

Rozgrywki grupowe Mistrzostw Gliwic w piłce siatkowej

W dniach 21/11/2019 i 26/11/2019 uczennice naszej szkoły z rocznika 2005-2006 wzięły udział w rozgrywkach grupowych Mistrzostw Gliwic w piłce siatkowej. W naszej grupie dziewczęta musiały stanąć naprzeciw rywalkom z czterech gliwickich szkół: SP 5, SP 16, SP 7 i SP 41. W pierwszym dniu rozgrywek dziewczyny miały sporo problemów ze zdobyciem punktów, a co za tym idzie- z pokonaniem przeciwniczek. Nie potrafiły ze sobą współpracować i zamiast gry zespołowej na boisku można było zauważyć grę indywidualną. Najsłabiej funkcjonowało u nas przyjęcie zagrywki, które uniemożliwiało rozegranie ataku. Pierwszy swój mecz dziewczyny zagrały przeciwko klasie sportowej, wiec różnica punktów była znaczna, a przegrana 0:2 w setach dodatkowo je podłamała. Drugi mecz wyglądał znacznie lepiej, dziewczyny podniosły się po pierwszej porażce i w końcu zaczęły walczyć. Mimo to nie udało się pokonać zespołu z SP 7 i nasze reprezentantki uległy im 1:2 po emocjonującej końcówce tie break'a. Kolejny dzień rozgrywek grupowych w wykonaniu naszych dziewcząt był znakomity, zaczęła funkcjonować komunikacja i gra zespołowa, a uczennice zaczęły wykorzystywać swoje umiejętności. Udało nam się pokonać SP 41 2:0, natomiast uczennicom trenującym siatkówkę z SP 16 uległyśmy po niesamowitej walce 1:2.
Mając świadomość własnych błędów zabieramy się do pracy i za rok wracamy silniejsze! :) Dla dziewczyn wielkie podziękowania za walkę do samego końca :)

Reprezentacja SP 39:
Bogucka Parycja, Boruszka Julia, Florczyk Agata, Ineksiak Wiktoria, Iwańczuk Amelia, Janczyszyn Julia, Jarmal Zuzanna, Kowalczyk Wiktoria, Mierzwa Helena, Walke Marta.

listopad 2019r.

MAMY WICEMISTRZOSTWO GLIWIC W PIŁCE NOŻNEJ!

MAMY WICEMISTRZOSTWO GLIWIC!

W dniu 05/11/2019 dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze wzięły udział w Mistrzostwach Gliwic w piłce nożnej. Do zawodów zgłosiło się 5 szkół i były one rozgrywane systemem "każdy z każdym". Pierwsze dwa mecze nasze dziewczyny rozegrały znakomicie, a ich gra w obronie nie pozwalała rywalkom zbliżyć się do naszej bramki. Trzeci rozgrywany przez nas mecz był przeciwko SP1, czyli gospodarzom turnieju i jednocześnie uczennicom głównie z klasy sportowej o profilu piłka nożna. Niestety rywalki okazały się być szybsze od nas i udało im się 3-krotnie pokonać naszą bramkarkę. Podchodząc do ostatniego meczu dziewczyny wiedziały, że jeśli wygrają- zdobędą wicemistrzostwo Gliwic. Mecz Był bardzo emocjonujący, początkowo przegrywałyśmy 0:1, aż w końcu nasze reprezentantki zaczęły grac tak, jak na początku turnieju. I udało się- ZDOBYWAMY WICEMISTRZOSTWO GLIWIC! :)

Bilans: 3 zwycięstwa, 1 porażka.
Warto przypomnieć, że w zeszłorocznych rozgrywkach przegrałyśmy również tylko 1 mecz, mecz na wagę mistrzostwa Gliwic i był to mecz również z SP1. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się je pokonać :) W końcu....do 3 razy sztuka :)

Wyniki meczów:
SP39 : SP41 4:0
SP39 : SP38 3:0
SP39 : SP1 0:3
SP39 : SP20 2:1

Reprezentacja SP39:
Bogdanowicz Aleksandra, Cieślik Anna, Drewniok Julia, Dudziak Aleksandra, Górczyńska Hanna, Krzyszkowska Zuzanna, Mierzowska Patrycja, Pisarkiewicz Iga, Smolarczyk Kinga, Smoleń Wiktoria, Soczewińska Zuzanna.

Gratulacje dla dziewczyn!:)

10 października 2019r.

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 09/10/2019 grupa 24 reprezentantów naszej szkoły wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych o mistrzostwo Gliwic szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych, które odbywały się w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach. W tym dniu nasi zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach:
- dziewczęta kl. 4-6
- chłopcy kl. 4-6
- dziewczęta kl. 7-8
- chłopcy kl. 7-8

Nasze 6-cio osobowe drużyny poradziły sobie bardzo dobrze, zajmując wysokie lokaty i tym samym poprawiając zeszłoroczne wyniki.

Wyniki prezentują się następująco:

Dziewczęta kl.4-6- VI MIEJSCE W GLIWICACH (VII w rejonie)
Chłopcy kl.4-6- III MIEJSCE W GLIWICACH (III w rejonie)
Dziewczęta kl.7-8- II MIEJSCE W GLIWICACH (do I miejsca zabrakło im zaledwie 5 sekund) (II w rejonie)
Chłopcy kl.7-8 III MIEJSCE W GLIWICACH (do III miejsca zabrakło im zaledwie 2 sekund) (IV w rejonie)

Uczniom gratulujemy tegorocznego sukcesu i życzymy kolejnych.

Reprezentacja SP39:
Bijok Teresa, Boruszka Julia, Drewniok Julia, Florczyk Agata, Graczyk Igor, Hawryluk Kacper, Ineksiak Wiktoria, Janowiec Filip, Janke Dawid, Jańczyk Wiktoria, Kens Nikodem, Krzyszkowska Zuzanna, Marcinkowski Jakub, Marczak Paulina, Mierzwa Helena, Nicpoń Maksymilian, Pieniążek Michał, Polak Piotr, Soczewińska Zuzanna, Stokłosa Artur, Szczepaniak Jakub, Waliczek Łukasz, Walke Marta, Zarzycka Agata